Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Eskluzive! Video e Shkolles Petronini Luarasi

Recommended Posts

Sic e dini kohet e fundit ka ndodhur nje skandal i cili lidhet me shkollen e mesme ne tirane te 'Petronini Luarasi'. Mbi kete video ka shume hipoteza per prejardhjen e saj: dikush thote nga greqia, dikush tjeter jo ne shkollen petronini. Por sidoqofte shkolla shqiptare eshte degraduar shume kjo eshte e sigurte.

 

 

 

PS: Ju lutemi qe kjo video ka permbajtje jo te pershtatshme per te gjitha moshat.

 

Ndalohet per moshat me pak se 18 vjec

Share this post


Link to post
Share on other sites

cte besh kur emancipimin e kuptojme gabim...nuk eshte faji vetem i te rinjve por dhe i familjes qe duhet ti kontrolloje me shume,i shkolles qe duhet te sensibilizoje dhe lenden e edukates seksuale,i shoqerise qe nuk duhet tu ktheje krahet te rinjve ,i tv qe nuk denon raste te tilla por ben vetem buje duke i shtyre te rinjte te provojne gjera te tilla etj,,etj mad.gif sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ndersa un them se eshte pikerisht faji i te rinjve.

Pse?! Ma merr mendja se priderit tane kane bere me shume se cduhet; ne duhet te jemi te cmendur ndryshe nuk do te vepronim keshtu. Te gjithe ne e dime se ai veprim nuk eshte normal. Faji eshte vetem i yni sepse i fusim fjalet ne njerin vesh dhe i nxjerrim nga tjetri. Un pranoj se cunat jane me pervers se vajzat por nuk arrij te kuptoj ate vajze qe arrin deri ne ate pike te beje gjera te tilla para klases. Un pranoj qe nje vajze ka nevoje per te qene e dashuruar dhe te doje nje njeri apo te mbaje te dashur por asesi ta ktheje veten ne nje porno-sjellje dhe besoj se eshte tamam momenti te perdorim fjalen 'Kurve'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

patjeter qe faji eshte vetem i te rinjve ne radhe te pare...

por mos harro se ne prinderit na rrine te koka duke pasur nje kulture disi te mbyllur,pse shume here dhe prinderit tane gabojne kur na qortojne sepse e bejne akoma me mentalitetin e vjeter qe fjala e tyre duhet te jete ligj...nuk e vene dyshim se kane te drejte por menyra eshte disi e gabuar pasi do funksiononte me mire sikur te bisedonim me ta ,te qanim hallet,pse jo te gabojme dhe te ulemi shtruar per te zgjidhur problemet,ndoshta pak nga pak dhe ne do e kuptojme qe fjalet nuk duhet ti fusim e ti nxjerrim nga tjetri vesh.keshtu qe ndoshta nuk do arrinim ne ekstreme...

(patjeter qe ka kategori si te lartpermendurit...qe te tilla gjera si evitojne dot...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chicca ti po thua se si duhen te jene apo si jane?

Un po i referohem realitetit pra,se kush jane. Per fat te keq jo te gjitha familjet jane apo mundohen te mbajne vlera. Por, fatekeqesisht ka edhe nga ato familje qe jane te sh'thurura.

Ne nje artikull kam lexuar se Ajo e ka bere per 1 milion lek ate veprim. Un nuk e besoj se eshte e vertete kjo sepse vajza duket e qete ne video dhe ndoshta pak ne siklet..... por me eksperience biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ka njerez qe ushtojne per te fryre muskujt e kraheve

ka tjere qe duan qe te muskulojne gojen sporti eshte sport

para 15 vjetesh kerkuam liri demokraci ............

liria ja ku eshte demokracia eshte ndal rruges me pi kafe nuk vjen edhe nja 10 vjet edhe mos harroni se ka probleme shume me te medha ne çeshtjen e dites

se nje banane nuk e vrau ate gocen po gjakmarrja po vret per dite ..........

 

 

 

individual opinion

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa per clandesinon besoj se e me mire se ai nuk e kupton asnje ne kete forum qe çdo te thote te jesh prind.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Sa per temen...jam e mendimit se ajo vajze ka qene e paguar sepse asnje njeri normal nuk mund te pranoje te filmohet pa perfituar diçkae pastaj edhe ne pranine e te tjerve....nese eshte e vertete dhe shifra eshte ajo qe thote gonny per nje adoleshent 1milion leke jane shume(megjithse kur te kuptoje veprimin e saj....)

 

Me thene te drejten un nuk gjykoj ate vajze aq sa gjykoj ambjentin e shkolles...sepse vetem ne shqiperi ben vaki qe te mungoje mesuesi e te mos te zevendesohet ora e mesimit ose te mos merren masa nese nje nxenes mungon me ore ne shkolle dhe jo gjithe diten(pra nese iken nga mesimi)....kjo jo vetem se mund te ndodhin gjera te tilla por se fillojne duhanin (apo ndonje gje me te forte) ose bien pre e personave "me makina te bukura".....etj....( me falni qe u zgjata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

CLANDESTINO e di qe nuk eshte problemi me i madh i shqiptareve por eshte nje nga problemet e shumta qe kemi.

Neser pasneser do behesh Prind wink.gif

 

e ke gabim djali e para un jam ba prind qysh pardje ......i paç me jete thuj !

e dyta nuk e di pse harxhoni kaq shume fryme boje ose kohe perpara pc kur ajo nuk eshte video shqiptare po edhe sikur te ishte ça ka kjo eshte liria zotni !!!

edukimi familjar rrethi shoqeror mbulesa mediatike e bejme shqiperinenje pre te lehte e sidomos tirane qe eshte ne avantgarde te te drejtave te njeriut smile.gif

 

 

 

videon nuk ua solla une ate e gjeta ne mesin tuaj

skenderbeu ne france smile.gif

hajt tung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mendoj se keto gjana jane shume te keqija te ndodhin ne shkolla sepse cdo prind tani do mendoje per femine e vet dhe gjithashtu mendoj qe videoja nuk eshte shqiptare por greke sepse kam degjuar une fjale greke dhe uroj qe te mos ndodhin keto gjera ma ne keshtu ambientesh sepse keshtu po shkojme me poshte sad.gif

 

 

 

 

 

ps Clandestino te pafsha tu e ba nje video ishtu ne rol te cikes tongue.gif (me falni se dola nga tema )

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (CLANDESTINO @ Jun 18 2006, 01:55 PM)
e ke gabim djali e para un jam ba prind qysh pardje ......i paç me jete thuj !
e dyta nuk e di pse harxhoni kaq shume fryme boje ose kohe perpara pc kur ajo nuk eshte video shqiptare po edhe sikur te ishte ça ka kjo eshte liria zotni !!!
edukimi familjar rrethi shoqeror mbulesa mediatike e bejme shqiperinenje pre te lehte e sidomos tirane qe eshte ne avantgarde te te drejtave te njeriut smile.gifvideon nuk ua solla une ate e gjeta ne mesin tuaj
skenderbeu ne france smile.gif
hajt tung

E pac me jete

Ajo qe thoni ju nuk jushtifikon faktin se eshte normale ajo video.

Per sa i perket video -s nuk ka akoma nje version zyrtare se nga ka ardhur.

Mesiper kam shpjeguar edhe nje here rreth kesaj video se: problemi nuk eshte gjesti por ambienti ku zhvillohet. Me ambient kuptoj jo shkollen por klasen pra, para klases.

CLANDESTINO nuk besoj se ja uroj askujt ate gjest asnje femije te nje familjeje normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ambejti, video , vari lesht se ambjetin e bejne njerzit ashtu edhe ansjelltas

me vjen keq qe te paska ngel hal ne fyt po per mu perderisa nuk ka ndodh ne shkolle fillore nuk me shok-on hiç e para edhe me duket se pjekuria seksuale sipas videos ishte e ma se e arritur pavarsisht se nuk ka pase telefona "new generation" ose media moderne si interneti edhe perpara kan ndodh gjith fare lloj pislliqesh po kan ngel goje dhena dmth mos e bani qimen tra .

per mu çdo nxenes eshte femija i dikujt para se te jete nxenes apo jo gony

dmth nqs ne shtepi ka rrethana qe ndikojne ne lirin e tepert e e femijes ajo do ndikoje ne shkolle

ti vetem hape televeizorin ne shqiperi edhe luja pak burmat telekomandes smile.gif ti e une qe i kena hanger arrat me kohe vehena ne siklet

ka nje shprehje ne france qe ne kete rast hyn si 7 te 13

TROP DE LIBERTE TUE LA LIBERTE

LIRIA E TEPERT E MBYT LIRINE

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo jo sme ka ngel hatri por thjeshte po diskutojme sepse per kete pune eshte forumi.

CLANDESTINO duhet te pranoj qe nuk e kam kryer shkollen e mesme ne ndonje vend ku mentaliteti ka qene edhe aq i hapur. Por, me aq sa kam degjuar dhe pergjate shkolles se mesme sme ka zene veshi nodnje histori te tille qe: nje nxenes ka nxjerre organin e tij para klases.

Normale mund t'i them faktit nese nje vajze dhe djale bejne sex ne klase, shkolle, banjo etj...

Nese ke ndonje ndodhi te ngjashme me kete qe ka ndodhur mund te na e thuash.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...