Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Armend Qushku

Si te fshish pergjithnje llogarine e facebook -ut ?

Recommended Posts


180px-Facebook-4437.png

Facebook-u zakonisht i lejon perdoruesit e tij vetem te "çakivizojne" llogarine e tyre , duke mos prekur informacionin e tyre. Kjo mund te behet thjeshte duke3 shkuar ne Facebook Home, Account, Account Settings dhe pastaj Deactivate. Por sikur te donit te eleminoni pergjithnje llogarine tuaj? Facebook-u nuk e publicizon kete metode , pyesim veten perse? Ja se si mund te fshini pergjithnje llogarine tuaj:


Menyra e 1


1. Shkoni te adresa http://www.facebook.com/help/contact.php?s...=delete_account pasi keni hyre ne llogarine tuaj.

2.Klikoni te Submit dhe ndiqni udhezimet (kerkojne fjalekalimin dhe kontrollin e spamit me ante te nje kodi)

3. Brenda 14 ditesh , te gjitha postimet tuaja , komentet, informacionet, etj do te fshihen dhe nuk do mund te shikohen me.
Menyra e 2


Nese menyra e mesiperme nuk punon per ju , ja tek eshte dhe nje metode alternative.

1. Per t'ù siguruar qe Facebook nuk permban asnje nga informacionet tuaja jetesore ju duhet te hyni ne llogarine tuaj te fshini te gjithe networks , fotot, miqte, mesazhet e marra dhe ato te derguarat, info e kontaktit, dhe çdo gje qe lidh juve me faqen.

2. Shkoni ne fund te faqes dhe klikoni te help e cila do t'ju dergoje ne help center.

3. Tek help center tek opcionet kliko tek delete account. Duhet te jete e 3 ne liste tek opcionet e help; nje liste qe ndodhet ne te djathte te faqes se help center.

4. Ndiqni hapat e metejshem... duke perfshire vendosjen e infove te llogarise tuaj si email, password, dhe captcha.

5. Mos hyni ne llogari per 14 dite rrjesht dhe ajo do te fshihet krejtesisht. Sidoqofte, nese ndryshoni mendje para 14 diteve , duhet vetem te hyni ne llogarine tuaj dhe ajo kthehet automatikisht ne perdorim !

6. Per te pershpejtuar processin dhe nese hapat e mesiperm deshtuan dergoni email Facebook-ut direkt ne privacy@facebook.com dhe kerkojini atyre qe te fshijne llogarine tuaj.

7. Prisni qe te merrni nje pergjigje me ane te emailit nga Facebook qe ju konfirmon se llogaria juaj eshte fshire ne menyre permanente. Kjo duhet te zgjase disa dite.

8. Nese nuk ju kthejne pergjigje ata te Facebook brenda nje jave , dergojuni email atyre perseri tek privacy@facebook.com. Por edhe tek support@facebook.com dhe info@facebook.com.

9. Me ne fund beni tentativa per te hyre ne llogarine tuaj nje here qe merrni pergjigje nga Facebook. Nese nuk mund te hyni dhe nuk merrni nje mesazh qe ju kerkon te riaktivizoni llogarine tuaj, llogaria juaj e Facebook-ut eshte fshire ne menyre te perhershme .


Keshilla


*Nese ju doni te jeni te sigurt , ndryshoni contact e-mail ne nje email adress te re dhe pastaj eleminoni adresen tuaj te vjeter nga lista . Pastaj fshini llogarine tuaj.


* Per sa i takon faktit se sa thelle shkon ky eleminim i llogarise tuaj eshte e pasigurt: a i mban akoma Facebook informacionin tuaj edhe pse ju keni fshire te gjitha menyrat per te hyre ne te?
Paralajmerime


* Nese do provoni te rregjistroheni duke perdorur e-mail e meparshem, Facebook do t'ju informoje se kjo adrese eshte ne perdorim. Duhet te rregjistroheni me pare duke perdorur nje email adrese alternative , pastaj te shtoni contact e-mail kur llogaria juaj eshte krijuar.
* Fiksojeni mire ne tru se llogarine tuaj nuk do mund ta riktheni me.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ej po ti mos ke ndermarre ndonje fushate Anti-Facebook......qe jep keshilla te tilla....

 

 

South Park ne episodet e fundit ka trajtu ket temen e facebook XD ....

ka nje vale eleminimesh llogarish qe po ndihet ne facebook....

dmth shkurt : fushaten e kane ndermarre te tjeret XD ....

une perpap fjalet rreth e rrotull ^_^

400.000 perdoruesh shqiptar interneti te gjithe vetem facebook .....

une kam qene rregjistru aty ne fillim te 2007 po tash asht ba si semundje te tanve ...

u mbet hatri per pak gja ( si nuk komentove, nuk ngacmove etj..... hehehhe )....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...