Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuPortal

10 gratë më sexy në Botën e poltikës

Recommended Posts

a_681.jpg

 

 

 

 

 

 

Në qoftë se ne duam të citojme fjalët e Jack Nicholson në një film të tij, që tha: "Në tokë, kjo është një grua sexy e cila ka një përzierje me bukuri dhe mend" dhe ju shfaqim 10 gra që kanë këto karakteristika dhe aktualisht jane shfaqur në skenën politike botërre.

 

Mara Rosaria Carfagna

 

 

 

Mara Carfagna është një politikane italiane dhe aktualisht shërben si Ministër i Barazive te Grave. Ish vajzë, modele dhe prezantuese televizive ka qenë përshkruar si "ministerja më e bukur në botë" dhe eshte pagezuar si "La Bella Mara" ( "Mara e bukur"). Kryeministri italian Silvio Berlusconi bie në dashuri me të dhe një herë tha: "Nëse unë nuk jam e martuar unë do të martohej me të menjëherë." Thashethemet tregojne se Carfagna dhe Berluskoni janë të përfshirë në punë sekrete. Në një bisedë telefonike mes dy burrave dukej si nje bisede seksi. (Burime të ndryshme në internet)

 

 

 

 

 

Alina Kabaeva

 

 

 

 

Alina e filloi karrierën e saj si ushtruese atleti, me një fitore prej dy medaljesh olimpike dhe 25 medalje në kampionate të ndryshme në Evropë. Në vitin 2007, pas largohet nga atleti, ajo u bë anëtar i parlamentit rus, dhe thashetheme e tij Presidenti rus Vladimir Putin duke e lënë gruan e tij për të bërë një grua si Alina.

 

 

 

 

 

Yulia Tymoshenko

 

Ministri ukrainas dhe kryeministër, ajo ishte shumë ndikim në revolucionin portokalli. Revista Forbes vë atë në pozitën e 3-te si gruaja më e fuqishme në politikën botërore. Dhe "revista Globe", e vë atë deri si një gruaja me e bukur në botën politike.

 

 

 

 

 

Sarah Palin

 

Sara është një fenomen politik në SHBA, 4 vjet më parë ajo ishte Guvernatori i shtetit te Alaskas. Sarah ka një bukuri si ish-mbretëresha dhe atlete, zera që qarkullojnë per disa foto të saj sexy qe mund te jene bere në photoshop, dhe fakti se ka kandidatuar ne Zgjedhjet presidenciale si zëvendëspresident i SHBA-ve e bën te jetë interesante.

 

 

 

 

 

Ruby Dhalla

 

 

 

Politikane kanadeze pasardhësit e saj nga India ka një moshë 34 vjeç ajo ishte anëtare Liberale, një nga partite më te fuqishme politike në Kanada, pse te shkojnë në botën politike kur në vitin 1984 në Kanada nuk ka drejtësi për emigrantë nga Azia (duke përfshirë Indine), është koha kur ne kulmin e masës ndëshkimore nga pasardhësit e Indisë ushtarak në Tempullin e Artë Punjab, dhe ajo menjëherë shkroi një letër presidentit të Indisë Indira Gandhi, Indira i përgjigjet, dhe Ruby gjithashtu e përmendi ne konferencë për shtyp dhe nga ai cast ka filluar jetën politike.

 

 

 

 

 

Fernadez Cristina de Kirchner

 

 

 

Presidente e Argjentinës në këtë imagjinar si platformat e mëparshme, për t'u zgjedhur president, mepara ajo ishte një senator nga Buenos Aires, ajo u zgjodh si president në 22% mes konkurrentëve te saj. U be ze per te gjithe te varferit edhe pse ajo vinte nga nje familje e pasur në Argjentinë. Kristina Fernandez vetem duke dëgjuar emrin e saj do të na duhet të kuptojmë se ajo është Sexy.

 

 

 

 

 

Julia Gillard

 

Ajo është zëvendës kryeministre e Australisë, Vitin e shkuar ajo ishte një shoqeruese e ish-Miss Universe ne versionin Jenifer Hawkins ku njerëzit e revistës Ralf, ajo kishte $ 50,000 dollare si kontrate për një film Komedi.

 

 

 

 

 

Stronach Belinda

Anëtare e parlamentit ne Kanada, e para ne botën e politikës, ajo eshte e respektuar shumë në sytë e puneve qe lidhen me te.. Përtej puneve dhe politikes ajo është gjithashtu e njohur për shkak të personalitetit të saj që lidhet me mardheniet e saj jashte punes... kur u pyetën në lidhje me aktin nga mediat, ajo tha: "Hej kjo politike e hënë-e-enjte, por nga e premtja ne te diele, unë nuk dua të rri në shtëpi"

 

 

 

 

 

Hillary Clinton

 

 

 

Hillari gati u bë udhëheqës i ndërtesave të bardha, kjo është një nga politikanët qe mund të bëjnë si ato duan .. Tani ajo pasi demokrate erdhen ne pushtet Obama e ka emëruar tani të jetë ministri i saj i Punëve të Jashtme në kabinetin e tij. She's Hot!

 

 

 

 

 

Sitrida Geagea

 

10_400.jpg

Liban, një politikane, përpara se ajo te futet në karrierën politike Sitrida ishte një e famshme në Liban. Ajo është gruaja e Farid Samir Geagea, kreu i Libanit i krahut të djathtë (LF) .. Pasi burrin e saj e futen në burg, ajo ju fut botes se politikës.

 

 

 

 

 

__________________

Zbatoni te drejten e autorit ju lutemi

 

 

 

Lexo me shume artikuj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...