Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
BeniT

Ilaci kundra merzise.............

Recommended Posts

Cfare beni kur keni deshire kur do te rrini vetem ne rast se jeni i/e merzitur psh keni deshire te nigjoni muzike apo te dilni jashte ose shume gjera te tjera............

na tregoni se si e luftoni merzine ose vetmine,

 

 

Une psh, kur jam i merzitur dal marr nje kafe dhe shkoj tek nje liqen, eshte ketu nje liqen i madh sikur nje det, dhe dal dhe shetis buze bregut , per nje ore, ose rri ne park,

ose ndryshe te eci me makine duke njigjuar kengetaret e mi te preferuar me volum ne maksimum. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Une kur jam i merzitur ne rradhe te pare sdu me me fole kush se atehere merzitem me shume dhe nuk duroj dot, mandej dal gjiro me makine vej muzike deri ne fund dhe dal jashte qytetit dhe ec shpejt me makine se keshtu rritet adrenalina dhe ndjehem me mire dhe keshtu qetesohem une

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jam i qete dhe nuk dua qe dikush te me beje moral ne ato momente. Parapelqej te mbyllem ne dhome duke degjuar muzike ose duke menduar. Do kisha deshire te flas me nje njeri qe mund te jete shok/shoqe e ngushte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dhe une kur jam e merzitur kam qef te rri vetem dal e bej nje xhiro nel " viale dlle mura" se un rri nje nje zone te qytetit qe eshte brenda kalas (pak a shume si berati) dhe kur ben ate xhiro shihet i gjith qyteti posht dhe kur e fikson shikimin larg me duket sikur shoh detin dhe qetesohem... cool.gif cool.gif cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (breshka @ Mar 12 2006, 12:25 PM)
dhe une kur jam e merzitur kam qef te rri vetem dal e bej nje xhiro nel " viale dlle mura" se un rri nje nje zone te qytetit qe eshte brenda kalsa (pak a shume si berati) dhe kur ben ate xhiro shihet i gjith qyteti posht dhe kur e fikson shikimin larg me duket sikur shoh detin dhe qetesohem...? cool.gif? cool.gif? cool.gif

xhiro breshka,xhiro.jo gjiro te shkreten.

...pastaj thua se mua me pelqen te bej profesorin.

mi veshtireso gjerat pak dhe ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (thomas @ Mar 12 2006, 05:34 PM)
xhiro breshka,xhiro.jo gjiro te shkreten.
...pastaj thua se mua me pelqen te bej profesorin.
mi veshtireso gjerat pak dhe ti!

katunare prej shnini jam un mar tom....shka me ba tesh.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

une kur jam tmeresisht e merzitur ne radhe te pare nuk dua te kem asnje njeri brenda ne shtepi se zihem kot dhe dal vetem e shfrytezoj ate kohe qe jam vetem dhe kur kthehem ne shtepi them kjo eshte jete kur ben qejf e merzitur

Share this post


Link to post
Share on other sites

nja dy ilace kundra merzise jane me i fut i te pime te mire e me ja fut gjume,ose nje te ''pime'' e prap me ja fut gjume,sidomos kjo e fundit..... apapapa si te kalon merzija e cfaredolloj dhimbjeje tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif secili prej jush e kishte mendu para meje kete ilac po nuk e thate,une mqs nuk di ti sillem rreth e rroltull i rashe per shkurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (gento @ Mar 15 2006, 12:27 PM)
nja dy ilace kundra merzise jane me i fut i te pime te mire e me ja fut gjume,ose nje te ''pime'' e prap me ja fut gjume,sidomos kjo e fundit..... apapapa si te kalon merzija e cfaredolloj dhimbjeje tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif secili prej jush e kishte mendu para meje kete ilac po nuk e thate,une mqs nuk di ti sillem rreth e rroltull i rashe per shkurt.

ja nuk kam pa si ti ...me e pas robi menjen vetem gjum....vetem ty te kam pa... tongue.gif tongue.gif tongue.gif wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ila?et kundra merzise jane marrezira.

per merzine njeriu eshte e helmi e ila?i; nuk ka nevoje per perberje kimike qe te shkaterrojne nga te gjitha drejtimet e tjera.

ndodh qe njeriu te jete i merzitur, i stresuar, poshte moralisht por brenda teje do e gjesh sherimin e jo jashte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (chicca_x2004 @ May 22 2006, 08:22 PM)
po te ishte aq e lehte tia fusesh nje mendje te lehte ndoshta nuk do merziteshim...Kjo pas shetitjes dhe muzikes..futet vete

Kupto,mendja e lehte futet pas shetitjes dhe muzikes dhe jo...esëll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...