Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

Virgjeritet i rreme.

Recommended Posts

Kam vene re ne, ne shoqerine time te re ketu ne Shqiperi, si edhe ne pergjithesi se femrat Shqipetare kane tendence te thone genjeshtra lidhur me virgjerine e tyre. E di se jetojme ne nje shoqeri ku opinjoni publik luan akoma nje rol te madh (per fat te keq) qe influencon mbi maredheniet ne shoqeri por valle kaq shume ndihen femrat te mbikqyrura sa te genjejne edhe persona qe nuk jane pjese e opinjonit publik apo thjesht eshte bere nje menyre mbrojtjeje instiktive?! Me falni qe u zgjata pak shume me pershkrimin tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duhet akoma kohe qe ky fenomen te pranohet si normal, kjo per arsye te paragjykimeve qe per fat te keq vazhdojne te egzistojne. I vetmi faktor qe do ta coje kete fenomen drejt zhdukjes eshte vetem koha dhe nderrimi i breznive qe i mendojne gjerat me ndryshe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...