Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Qyteti vs Fshati

Recommended Posts

Sic dihet, te jetosh ne qytet dhe te jetosh ne fshat sjell ndryshime jovetem ne menyren e jeteses por edhe ne krijimin e cilesive personale sic jane menyra e te menduarit, karakteri etj.

Por shpesh here ndeshemi me keto. Si i keni perballuar keto paragjykime??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne na kan pas quajte katunare keto qytetaret por keta nuk e dine se qumeshtin qe ua kena shit e kena perzi me uje edhe ska dite gja se cka kan pi heheheheh vetem shaka. Une kam jetu edhe ne fshat edhe qytet por di me te thane se jeta e fshatit eshte shume e bukur por shume shume e veshtire sidomos per disa zona te thella ku nuk kane as infrastrukture .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mua me pelqen shume jeta ne fshat.E kam enderr te kem nje shtepi perdhese,te kem Peme te mbjellluara kudo,pula dhe nje kal,sepse me pelqen shume andare in cavallo.

 

P,S Qyteti ka shume gjera te mira,por fshatit nuk ia kalon,duke filluar nga ajri i paster....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une jetoj ne tirane qe nje vit e njekohshisht edhe ne tale te lezhes. Dua te them se kur jam ne Tale jam ne parajse ne krahasim me tiranen. Atje ka disa gjera qe e bejne tiranen metropol por nje metropol te degjeneruar me shume me teper ane negative sesa pozitive qe as po ndalem t'i permend pasi jane nje pafundesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...