Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

Per ke do te votoni me 28 qershor ?!

Votoni ! Zgjedhjet 2009.  

20 members have voted

 1. 1. Cilen nga keto forca politike shihni si me te miren per te qeverisur shqiptaret 4 vitet e ardhshme

  • PD
   10
  • PS
   5
  • LSI
   1
  • G 99
   0
  • PR
   0
  • PSD
   0
  • Te tjera
   1


Recommended Posts

Vota ime lidhet ngusht me zhvillimin ekonomik. Duke pare se kjo e fundit nuk eshte me ne dore te qeverise shqiptare, por ne varesi makro-ekonomise globale apo europiane.

Pra, aftesia per perballimin e kesaj krize eshte celesi i nje kahu politik te mire.

Sipas parashikimeve, mendohet qe pas zgjedhjeve te kete nje bashke-qeverisjeje mes te majtes dhe te djathtes edhe pse me Berishen eshte pak e veshtire kjo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

as njana as tjetra ....po gjithsesi rensi ka qe saliu yt i dahtun te zhduket se eshte tr me i than kujt se cin kena kryeminister......

[/quot

 

Me vjen keq breshkolina por je shprehur totalisht gabim.....pse ?

E para kur thua as njera as tjetra un nuk eshte se kam nxierre vetem dy altenativa ka dhe te tjera dhe nqs forca jote e pelqyer politike nuk eshte paraqitur mund te beje nje kerkese qe ta nxirrnim dhe ate ne sondazh....

Pastaj ky eshte realiteti njeren nga keto te shkretat do votosh ose s'do votosh fare

Sa per saliun do doja te ishte i imi por eshte i RAME BERISHES

Megjithate un vazhdoj te mendoj se shqiperia eshte qeverisur ne menyren me te "mire te mundeshme" sec mund te ishte qeverisur nga dikush tjeter. :) :) :)

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ndoshta nuk me takon te flas per zgjedhjet tuaja por edhe un mendoj se modeli i bashke qeverisjes do kete sukses per shqipetaret.mbasi nuk duhen vet,del dikush qe i ben te duhen edhe shum shum bile.Nuk eshte hera e pare qe me shtetet shqipetare eksperimentohet,por ky eksperiment ne Kosove doli i suksesshem.Kushedi si do ishte reagimi i Hashim Thaqit ne Kosove me rastin e shpalljes se pavarsise nese ne pushtet do ishte vetem LDK, kur ishte e detyrueshme te pranohen simbolet qe kemi tani nje flamur qe nuk na pelqente por qe duhej patjeter te na pelqente,nje himn pa tekst...

Ne shtetet shqipetare opozita nuk e luan rolin qe do te duhej te luante,te ngre zerin ne mbrojtjen e interesave te popullit por perkundrazi shfrytezojn fatkeqesit qe u ndodhin popullit ne interesin e tyre te shfryjn mllef kunder pozites edhe pse rolet jan nderruar shpesh.Neveritesh kur degjon shpesh nje ish-minister apo ish-kryeminister te akuzoj qeveritaret aktual duke mos patur fare parasysh ato qe nuk i ka bere as vete dhe qe nuk do i bente edhe nese do vinte prap ne pushtet :rap:

Ateher perse te na duhet opozita,qe parlamentin ta shendrrojm ne ring.Keshtuqe punuan ose jo me mire te shofim njerez qe duhen se sa njerez qe rrafen

Un mendoj se modeli i bashkeqeverisjs do jete me mire edhe pse njeher do jet problem derisa te formohet kabineti qeveritar sepse per te mos u zene do te duhej te zgjidhnin dy kryeminisra,nga dy ministra per nje ministri etj etj,se per nga nje do jet i cik problem.

Po nejse mua me takon vetem tu uroj zgjedhje te qeta dhe te fitoj ai qe ju doni :queen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PERSHENDETJE TE GJITHVE !

 

JENI TE LUTUR TE GJITH TE MERRNI PJESE NE SONDAZHIN PER ZGJEDHJET E 28 QERSHORIT NE MENYRE QE EDHE NE SI FORUM TE DALIM ME NJE PERFUNDIM NE PRAG TE ZGJEDHJEVE.

 

VINI RE !

 

QE TE VOTONI NUK ESHTE E THENE QE TA KOMENTONI VOTEN TUAJ.JU MUND TE VOTONI NE SONDAZH DHE KAQ MUND TE MOS BENI ASNJE KOMENT PER KETE.....

 

DUKE SHPRESUAR NE NJE MIRKUPTIM TUAJIN PO JU FALEMDEROJ PER BASHKEPUNIMIN.............CIAO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per mendimin tim kryeministri Berisha eshte munduar ta çoje perpara Shqiperine ne shume aspsekte.Ne disa ia ka dale ne disa jo...

Por ama kushdo parti tjeter politike nuk do kishte bere me shume!

Pse?

Sepse une mendoj qe Shqiperise do ti duhet shume kohe qe te arrije ne nje nivel normal jetese.Nuk duhet te shohim Tiranen,Durresin apo Vloren.Shqiperia eshte ajo ku ne shume vende te thella si Mirdita,Dibra,Malesia e shume te tjere jeta eshte e veshtire,nuk ekziston asnje mundesi pune,nxenesit per te shkuar ne shkolle bejne çdo dite km e km rruge"ne kembe".

Eshte e vertete qe u futem ne Nato,ishte nje moment historik por na duhet shume per te shkuar lart shume lart.

Sepse politika shqiptare eshte "shume e mençur",Sapo afrohen zgjedhjet,behen pak rruge te reja,i lene dritat 24-24,etj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edhe pak dite na ndajne nga zgjedhjet parlamentare ne shqiperi.Jeni te lutur te gjith te votoni ne sondazhin e hapur nga forumi yne per zgjedhjet.

Vota eshte absolutisht e fshehte.....

Votoni ne menyre qe dhe ne si forum te dalim me nje perfundim tonin........flm

Share this post


Link to post
Share on other sites

iramcReU3HQ

 

 

DISA NGA NE NDOSHTA E KANE HARRUAR '97-en ... POR PROTAGONISTET E POLITIKES SE SOTME JANE PO ATA QE E SHKAKTUAN DHE SOT KERKOJNE VOTEN SIKUR TE ISHIN SHPETIMTARET E KOMBIT :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mbeshtetja e elektoratit, dy jave para zgjedhjeve

 

41.1% PD

 

33.2% PS

 

3.1% LSI

 

2.3% G99

 

0.5% PSD

 

0.5% PBDNJ

 

0.4% PR

 

0.3% PDI

 

0.2% PAA

 

0.2% Poli i Lirise

 

0.2% PDK

 

0.1% PBDL

 

0.1% BK

 

0.1% LZHK

 

4.1% Asnje

 

9.7% Te pavendosur

 

1.5% Nuk e di

 

2.3% Pa pergjigje

 

 

 

Parashikimi i 140 mandateve

 

per Kuvendin e Shqiperise

 

Shkoder

 

7 PD

 

4 PS

 

Lezhe

 

4 PD

 

3 PS

 

Kukes

 

3 PD

 

1 PS

 

Diber

 

4 PD

 

2 PS

 

Durres

 

8 PD

 

5 PS

 

Berat

 

2 PD

 

4 PS

 

2 LSI

 

Gjirokaster

 

1 PD

 

4 PS

 

Korce

 

7 PD

 

5 PS

 

Vlore

 

5 PD

 

7 PS

 

Tirane

 

16 PD

 

13 PS

 

2 LSI

 

1 G99

 

Fier

 

7 PD

 

8 PS

 

1 LSI

 

Elbasan

 

8 PD

 

6 PS

 

 

 

Totali

 

72 PD

 

62 PS

 

5 LSI

 

1 G99

 

 

 

A ndikojne fushatat e partive ne

 

percaktimin e votes tuaj me 28 qershor?

 

57.5% Jo fare

 

29.4% Po pak

 

9.4% Po shume

 

3.7% Nuk e di

 

 

 

Cfare eshte sistemi politik ne Shqiperi?

 

9.3% Demokraci e avancuar

 

45% Demokraci ne zhvillim

 

21% Demokraci e brishte

 

20.3% S'mund te quhet demokraci

 

4.4% Nuk e di

 

 

 

Dalja ne zgjedhje

 

74.6% Votoj cdo here

 

9% Zakonisht votoj

 

4.6% Zakonisht nuk votoj

 

2.2% Nuk votoj fare

 

8.1% Nuk e kisha te drejten

 

1.1% I penguar

 

0.3% Pa pergjigje

 

rezultati.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Totali

 

72 PD

 

62 PS

 

5 LSI

 

1 G99

 

llogarit qe PD =72

e PS+LSI+G99 =68

 

jane vetem me nje diference prej 4 deputetesh, sikur PS te marre dy me shume se sa eshte e parashikuar

nga kjo skeme e PD nuk do kishte nje fitues qe mund te ndertonte nje qeveri.

Ja se 4 dite mbeten :D !

Imagjino Salen e Ramen ne raste humbjeje per secilin , si do te vepronin :ranting: ?

:rofl:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...