Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

Derby i Milanos vendos fatet e titulli ?!

Recommended Posts

Ky derbi i 270 eshte i destinuar te hyje ne histori jo vetem si derby i fundit i nje legjende si paolo maldini jo vetem si nje derbi i cili mund te vedose deri diku fatet i milanit per titull POR edhe per shumen me te madhe te paguar ndonjehere per te pare nje ndeshje futbolli.Eshte pikerisht sheiku kuvajtjan mohamed al tamini i cili ka paguar shumen e cmendur prej 5050 eurosh vetem per ta pare ndeshjen ne nje poltron afer presidentit te interit MASSIMO MORATI.

maldini_d_b.jpg

maldini.jpg

moratiiiiiiiiiiiiiiiii.jpg

48918_tamimi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja fola +9 me juven e se di sa kena shku me milanin s'me kujtohet....kush do e marrin...ah se desh harrove ngushellime milanistave ne vecanti G3NTO-s.

 

Sonte ADRIANO pervec se shenoj nje gol te rendesishem ne fitimin e titullit i shkoi shume afer realizimit te enderres se gjith interisteve e cila eshte:QE INTERI TE FITOJ NDAJ MILANIT ME NJE GOL TE SHENUAR ME DORE NE POZICION JASHTE LOJE NE MINUTAT SHTESE.......hahaha

maldini_adriano_zambrotta_1.jpg

inter_campione1.jpg

blog_interscudetto7.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tashi ndeshjen e pame te gjithe dmth ishte nje loje spektakulare prej te dyja skuadrave. Interi ishte pak me me fat se Milani pasi mori nje gol me dore dhe perfitoi prej disa gabimeve te mbrojtes milaneze dhe ndihmes se arbitrit i cile dashje pa dashje nje ndihme te vogel ja dha Interit por askush nuk mundet te thote qe nuk oshte nje ndeshje spektakel dhe per mua PATO ishte lojtari me i mire ne fushe ate dite dhe zoti Anton hakun e sezonit te pare keni marre mandej prit se dalin ATALANTA tjera dhe mandej ne Milanistat jena shume me largpames se ju te interit qe kenaqeni vetem me kupa e italise dhe as qe provoni me marre naj kupe Bote apo champions .ahh edhe dicka tjeter qe me ke vu foton e Maldinit demek per plak. Uroj qe noj lojtar i interit noj here ta mberrije moshen 42 vjec the te luje 90 minuta sikur maldini me lojtare 20 vjeca edhe me i vu ne shpine me lujte me ta ne fushe. Rrespekte dhe uroj ta fitoje kampionatin ajo skuader qe e meriton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooooooo NOTIS ! Po ku je more avokati i djallit ?!...Un fotografin e Maldinit e kisha vene per respekt(lexoje artikullin) more djale se ishte derby i fundit i tij.....po nejse ku kuptoni ju milanistat nga keto gjera....Per kampionatin s'po flas se dihet tashme se na ngeli ne dore titulli i 4 rradhazi.Ty te duken kupa....booo se di.Sa per champions ne te pakten jemi mes 16 me te mirave te europes ju as ne 32 s'jeni...keshtu qe s'ja vlen te flasim

Share this post


Link to post
Share on other sites
NUK KOMENTOJ VJEDHJET UNE :tongue: :tongue: :tongue: E FITUN,E GZOFSHIN... 1-1 JENA KETE VIT

 

1-1 jena por titullin po e marrim ne edhe kyt vit siperhere.Pastaj sec kemi edhe ca ndeshje me mancestera e me gjona po nejse se jane pune te renda per pesha te lehta si puna e milanit psh.ju shikoni ekipet provinciale werder etj....

Share this post


Link to post
Share on other sites
NUK KOMENTOJ VJEDHJET UNE :tongue: :tongue: :tongue: E FITUN,E GZOFSHIN... 1-1 JENA KETE VIT

 

1-1 jena por titullin po e marrim ne edhe kyt vit siperhere.Pastaj sec kemi edhe ca ndeshje me mancestera e me gjona po nejse se jane pune te renda per pesha te lehta si puna e milanit psh.ju shikoni ekipet provinciale werder etj....

 

kadal kadal mos merrni shume vrill ju interistat se a tu ju ardh dita edhe ju me i kalu nja 2-3 vjet ne serine B me ato vjellje qe po bani.....kurse per menchesterat si thu ti...kur ka lujt milani e la vecchia signora me ato interi sa ka pas fillu me u kriju, kane ken ala tu pi me biberon interistat....hahahahha... Titullin po jua jap une

 

 

"LADRUUUUN"

Share this post


Link to post
Share on other sites
NUK KOMENTOJ VJEDHJET UNE :tongue: :tongue: :tongue: E FITUN,E GZOFSHIN... 1-1 JENA KETE VIT

 

1-1 jena por titullin po e marrim ne edhe kyt vit siperhere.Pastaj sec kemi edhe ca ndeshje me mancestera e me gjona po nejse se jane pune te renda per pesha te lehta si puna e milanit psh.ju shikoni ekipet provinciale werder etj....

 

 

 

 

U pame edhe me Mancester si lujtet si me kene tu lujte balldreni me shengjinin B) B) B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
NUK KOMENTOJ VJEDHJET UNE :tongue: :tongue: :tongue: E FITUN,E GZOFSHIN... 1-1 JENA KETE VIT

 

1-1 jena por titullin po e marrim ne edhe kyt vit siperhere.Pastaj sec kemi edhe ca ndeshje me mancestera e me gjona po nejse se jane pune te renda per pesha te lehta si puna e milanit psh.ju shikoni ekipet provinciale werder etj....

 

 

 

 

U pame edhe me Mancester si lujtet si me kene tu lujte balldreni me shengjinin B) B) B)

 

Edhe ne u pame me WERDERIN dhe sampdorian na pelqyet shume...hahahaaha sa mirekeni goje me fol aman

Share this post


Link to post
Share on other sites
NUK KOMENTOJ VJEDHJET UNE :tongue: :tongue: :tongue: E FITUN,E GZOFSHIN... 1-1 JENA KETE VIT

 

1-1 jena por titullin po e marrim ne edhe kyt vit siperhere.Pastaj sec kemi edhe ca ndeshje me mancestera e me gjona po nejse se jane pune te renda per pesha te lehta si puna e milanit psh.ju shikoni ekipet provinciale werder etj....

 

 

 

 

U pame edhe me Mancester si lujtet si me kene tu lujte balldreni me shengjinin B) B) B)

 

 

ca hyn balldreni me shninin ktu i here.... :P :P B) B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anton edhe pse kemi 5 lojtare kryesore te skuadres te demtuar prap mire po lozim po ju qe mbaheni per skuader e mire ca patet me atalanten ose me romen djelen e kalume apo jeni mesu keto kohet e fundit ose me duket nuk i ke nigju komentet e fundit per Interin nga FIFA qe egziston mundesia e blerjes se arbitrave se pak si shume po mbahet skuadre nga ta???? Pranoj gjithsesi se jeni skuader me nivel te larte loje keni lojtare e rinj por gjithcka mbetet brenda Italise sepse nuk keni byth per ma teper jashta . Milani si skuader ka nevoje per disa nderrime dhe me te parin Ancelotin mandej Inzaghi kaladze maldini emerson edhe ka disa talente te mira mbrenda qe anceloti i perdor rralle si Senderos Strazer Antonini e disa tjere qe i ka ne skuader por nuk i shfrytezon por edhe pak iku Anceloti e besoj ne Hollandezi Rijkard do e coje ate skuader ne nivelin qe meriton.

 

 

 

 

p.s shengjini vs balldreni nuk simbolizon asgje pervec se dy katune te marume hehehehehe lol....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...