Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Kristjana

Grupi TROJA

Recommended Posts

TEKSTI: Amaneti i "Clown"-it

 

Janë do vjet që kanë kalue

nëpër mue, mbrenda nshpirt me forc pom shthyjn me thanë,

Kush janë kta njerz që s'janë shkollue

e nuk kanë msue që njeri nuk banë shpinë e vet me vjedh.

Teksti i kenges AMANETI I CLOWN-it nga grupi TROJA

 

 

Janë do fjalë që nuk po muj me i than!

 

Janë do njerz që kanë teprue,

shumë um kanë kushtue, rrenat e tyne janë t'um que atje ku veten nuk muj ma me gjet.

Dhe sa vjet duhet me shkue,

Me i duru kta njerz që krejt, forcën ma kanë marr!

 

Ku janë kta njerz që trunin ma kanë larë?

Ku janë kta njerz, që vet nuk muj me i nalë?

 

Kisha dasht diqka me ndrrue,

me kta njerz, që diellin....diellin ma kanë nal.

Sa shumë vjet kam andrrue,

kam besue, zotit ju kam lutë dielli me dal.

 

Ku janë kta njerz, që diellin ma kanë nal?

Ku janë kto vjet që kurr nuk muj me i falë?

Category: Music

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teksti eshte i qelluar, ka arritje por muziken nuk di se ku ta klasifikoj:

- orkester ushtrie

- parade cirku

 

:jester:

 

 

Gjithcka eshte e mire ketu,kjo eshte rock e jo folk vellai.

Per rock metal keta jan 1 ne shqiptari

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gjithcka eshte e mire ketu,kjo eshte rock e jo folk vellai.

Per rock metal keta jan 1 ne shqiptari

 

Rock dhe metal mua me rezulton se jane lloje te ndryshme !

 

Njishat e rockut ne shqiperi kan qene dhe jane Djemt e Detit por edhe Genti rockon bukur vallai .

mjDLTASZkto

kOOek-ZhEpg

 

And THIS IS ROCK:

 

d4YCpfxjRC0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...