Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Maqedonia, fati i nje "shteti"...

Recommended Posts

Sic e dime Maqedonia eshte e perbere nga Sllav, Shqiptare, Bullgar e shume minoritete te tjera. Por pervec minoriteteve maqedonine e rrethojne edhe shume probleme te tjera: dime qe Maqedonia ende ska nje emer ende quhet FYROM, kandidimi per ne NATO ju refuzua, problemi per emrin vazhdon me Greqine dhe ajo cka ben te prekshem faktin, ku nje zyrtare grek ka pohuar se maqedonia duhet ndare mes greqise, bullgarise dhe shqiperise.

 

Ju si mendoni, cili do te jete fati i ketij vendi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

se di vallai........mos-pranimi ne NATO me le te dyshoj shume per egzistencen e keti shteti prej "kartoni".Por nga ana tjeter nuk besoj se do kete levizje kufinjsh ne ate mase me sa te shperbehet etj et.kur s'ndolli gje ne 2001 tani e tutje do jete me e veshtire.Megjithate mospranimi i saj ne NATO mund te kete te beje me nje ser ceshtjes si: perbushja e marveshjes se oherit,plotesim standartesh e plus kesaj qe eshte zyrtare mosgjetja e emerit.Gjithsesi keq eshte per maqedonin te qendroje ne mes ujqerve (shqiperia,greqia,bullgaria) te gjith pretendojne per nganje cope........

ballkani26080301.gif

maqedonia.jpg

ethnicalbania0jg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...