Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

Kujdesi per floket

Recommended Posts

Floku i drejte;;

 

po te kemi parasysh qe e gjejme me gjatesi te ndryshme,pra:

te shkurter

te gjate

te mesem

ne te 3 keto momente shfaqen karakteristikat e tij te veçanta.Po e nisim nga floku i gjate.

 

Floku i gjate;;

Kjo kategori trajtohet me krehje çdo jave,me prerje 1 here ne 8 ose 10 jave.Per kete gjatese floku duhet te perdoren produkte qe ruajne shendetin dhe ngjyren pasi jane elemente qe bien me shume ne sy.

 

Floku mesatar;;

eshte mire qe ne floke te drejte mesatare ,te levizet me shkallezim,dhe me 2 nivele ngjyrash,ose ngjyra me kontrast.Per te ruajtur dhe shtuar volumin ,rekomandohet te perdoret ,ose shkume volume ose spray volumizant.Prerja duhet bere 1 here ne 6 jave.

 

Floku i shkurter;;

Ka te beje me prerjen dhe krijimin e kolumeve te ndryshme sikurse dhe me ngyrat.Lejohen te perdoren te gjitha ngjyrat ,kjo ne varesi te llojit te flokut,i holle,i dendur ose i trashe.Ne kete lloj floku perdoren pothuajse te gjitha produktet stiluese.Prerja duhet bere çdo 4-5 jave.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

kto jane mjekimet ne gel a ne kremra qe vihen ne floke

 

» Minoxidil 5% (Regaine)

» Revivogen Natural Scalp Therapy

» Tricomin Solution follicle therapy spray

» Crinagen Advanced Hair Treatment

» Spectral RS

» Folligen

» Nutrifolica treatment

» Hairgenesis Topical Activator Serum

» Dr. Proctor Advanced Thinning Hair Treatment (Proxiphen-N)

» Nanogaine Hair Regrowth Maintanence System

» Lasercomb (spazzola laser per fototerapia)

» Hairmax Lasercomb

» Ell-Cranell Alpha

» Idrocortisone (Locoidon, Scalpicin)

» Aloe Vera Ge

 

kurse kto jane ilace qe pihen e gjasme te bejne mire mos me te ra floket po ju te tre nuk keni shpresa :P :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

» Finasteride 1mg (Propecia)

» K-max hairloss supplement ANTI-DHT

» K-max hairloss supplement ANTI-SIDES

» K-max hairloss supplement ANTI-OX

» B-Mineral Complex

» Capsures

» Benaprost (Saw Palmetto/Serenoa Repens)

» Prostafactor (Saw Palmetto/Serenoa Repens)

» Vitality OMEGOR (integratore di Omega-3 EPA/DHA)

» NAC (N-acetil-cisteina)

» Green Tea extract (estratto di thè verde)

 

I kam kopju ne internet normal jo se i di une eh.... :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... u ba interesante tema.. e disha se dikush ka me e drejtu temen ka leshi... (na rrush lesht ka pase thane dikush) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

 

une per vete kam floke me shumice e te forte si tel pavarsisht se i maj te shkurtra po pista s me duket kun edhe pse e kam kaptinen e madhe.... berberi me thote se i kam si qime derrit e deri tash s kam pase nevoje me i kultivu me kimikate .....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
... u ba interesante tema.. e disha se dikush ka me e drejtu temen ka leshi... (na rrush lesht ka pase thane dikush) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

 

une per vete kam floke me shumice e te forte si tel pavarsisht se i maj te shkurtra po pista s me duket kun edhe pse e kam kaptinen e madhe.... berberi me thote se i kam si qime derrit e deri tash s kam pase nevoje me i kultivu me kimikate .....

 

Baje nje foto ne kuroren e kokes e veje ktu ne sondazh e te shohim ca thojne e ke nevoje per kimikate a jo... :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po dikush ka problem floket e dikush tjeter parakolpin ;D :D

Aty ke te drejte po mvaret nga shijet tuja ajo s jeni ju meshkujt qe i bani femrat me fiksime....jo e ke te madh jo e ke te vogel....

:moon1: :moon1: :moon1:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...