Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Platforma alternative apo DigiAlb ?

Recommended Posts

Satelit plus apo digialb?

 

Cilat do zgjidhnit ose ju pelqen nga platformat dixhitale ne shqiperia?

 

3 milion rob 2 platforma dixhitale, 150 kanale, 8 festivale kombetare, 3 Miss (spektakel) , smerret gjo vesh cdo kanal ka bo festivalin e vet, missin e vet, maaah ska KKRT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

une kam sat+ ! me thane te drejten e mora se jep neshjet e futbollit (dikush s asht dakort po s kam ca i baj) te champions league e te kampionatit italian.programe ma te bukura ne fakt ka digitalb por ka 1 problem me sinjalin qe e ka pak te dobet.sdq si njena si tjetra programet ma te ndjekura i kane te kopjume.hajt qiao a tutti tongue.gif tongue.gif tongue.gif wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mua sme nie as per digjitalb e as per s+ sepse sa te kem do dvd xxl sma nei per ta dhe cilin film du shkoj edhe marr me qera dhe kot me pagu 270 $ ne vit edhe ta merzisin me ata telenovela jo Paloma jo Agia jo Nusha etj etj te cilat i kam shume inat sepse e njejta histori sillet e pshtillet ne te gjitha telenovelat dhe me duket se Amerika e jugut po nuk i pame ne ata filamt e tyne falimentojne. Ne fakt digjitalb ka edhe shume programe te bukura por i perserit shpesh edhe keshtu te merziten shpejt dhe keshtu une e kam digjitalb por jam penu qe e kam marre dhe kot kam dhane 270 $ edhe vitin tjeter sma ha menja se e marr sepse kam mbete tu u rrahe me robt e shpise une du me pa futboll motra telenova edhe kercet mandej kush asht ma i forte tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktikisht qe te dyja kan kanale te mire por ne si shpi kena ble digitalb nga qe don nana jeme BBF tongue.gif por qe don se na asht djeg dekoderi para dy javesh e tesh per vit te ri qe na duhet e kena cu ne Shqipni me nrru sad.gif

une per vedi rrin tan kohen fik se shof gja n'te se skam koh me marr me marrina kote por te pakten kur kam pas i fije kohe kam nje "nje kan per ty" tek topalbaniaradio e mu dukte si me ken Shqipni mad.gif

 

A din kush me diftu a dhan festivali i kanges let hala??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per anej ka shqiperia sja kam idene po per ketu ku jam,

kam stacione boll po per here ilegale kam nja 4 lloj satelitesh.

kam ata te USAs qe quhen PPV ose perszgjati PAY PER VIEW.

jep tan filmat qe dalin nga kinemaja. plus qe shoh edhe TOPCHANNEL edhe RT21.

megjithese ka nja 2 jave qe i kane ndryshua kodet e shqiperise po ta po hy dhe i gjej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bashke?

as mos te shkoje ndermen, zihen cdo nate me njera tjetren. Ndoshta njera falimenton kjo edhe mund te jete sepse KLAN dhe SAT + kane nje krize pronaresh (aksioneresh)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Satelit plus apo digialb?

 

Cilat do zgjidhnit ose ju pelqen nga platformat dixhitale ne shqiperia?

 

3 milion rob 2 platforma dixhitale, 150 kanale, 8 festivale kombetare, 3 Miss (spektakel) , smerret gjo vesh cdo kanal ka bo festivalin e vet, missin e vet, maaah ska KKRT.

 

permbledhje te bukur ke bo po ate me 3 misset se mora vesh un .

E kam pas dit qe kan qen 2. ka pas qene miss albania dhe miss shqiperia po ajo e treta ça missi osht??? :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites
dreambox dhe i ke te gjitha ;)

 

Kam degjuar per ket dream box se mund te kriptosh signalin dhe te shikosh kanale pa pasur abonim.

Di kush me shume ne lidhje me ket?

 

 

Eshte nje DVB me sistem operativ unix/linux, arrin te shikoshkanalet e bllokuara te çdo sateliti. Nuk eshte falas , duhet te paguash nje karte çdo muaj si digitalb --- E gjen ne ebay :

Dreambox

 

Dreambox is basically a computer that has a Linux operating system on it. The Dreambox looks like any normal tv set top box although in my opinion it looks nicer than most. Software is written that allows the box to act just like a tv reciver plus it can be used as a jukebox, weather centre, email and message centre etc.

If you just want to watch Sky UK then get a Sky Digibox and subscription. If you want a lot more with programmes from around Europe and the Middle East and you like fiddling about to get what seems impossible then the Dreambox is for you.

If you have a big compact disk collection or like downloading music and are fed up with putting CDs in a player then you can transfer your music to the Dreambox hard drive and sit back and listen for hours.

You dont need to know anything about the Linux operating system but you do need to know how to transfer files from your pc. To me, the Dreambox 'club' is the best community in the world. I have met and made many friends around the world via the Dreambox and all of them. well nearly all, are really nice people.

However, if you want a Dreambox then be warned, the 500s is a box with limited memory no usb and no hard drive. To get the true functionallity of a Dreambox it is necessary to go for a 600, 7000, 7020 or 7025 model.

O Goni si e ka emrin ajo antena direzionale qe ke ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un kisha degjuar se kartat mbusheshin ose kritohej sinjali a dicka e tille. Ne itali kur ishte sat+ personat qe merreshin me mbushjen e kartave te platformes TELE+ dhe Stream me ane te disa aparaturave arrinin te mbushnin dhe kartat e Sat+.

 

 

Ajo antena qe kam un eshte nje TP LINK 24dbi 2.4ghz si kjo ktu http://www.futek.it/default.asp?l=1&cm...amp;cmdID=12610

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un kisha degjuar se kartat mbusheshin ose kritohej sinjali a dicka e tille. Ne itali kur ishte sat+ personat qe merreshin me mbushjen e kartave te platformes TELE+ dhe Stream me ane te disa aparaturave arrinin te mbushnin dhe kartat e Sat+.

 

 

Ajo antena qe kam un eshte nje TP LINK 24dbi 2.4ghz si kjo ktu http://www.futek.it/default.asp?l=1&cm...amp;cmdID=12610

 

 

Ok, faleminderit ! :D ....

 

Duhet te blej usb apo te instaloj driver? Eshte vetem antene apo jo? pa chip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...