Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

Ekstremitete

Recommended Posts

Ne shqiperi eshte bere e modes qe cunat qe e quajne veten capkene te turren per te rene ne hiret e vajzave te fejuara, pasi (sic thone ata) ato kane para dhe jane te tjeshta per tu futur ne thes.

 

Arsyetimet qe kam degjuar neper shqyrtimet qe kam degjuar te behen kane qene te shumllojshme por jo kuptimplote.

Jepni mendimet tuaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ndoshta nuk e kuptova mire por me pak fjale eshte keshtu: Cunat u vardisen vajzave te fejuara sepse ato kane para dhe bien pre me lehte per t'u futur ne dore?

 

Me fal po nuk arrij te gjej lidhje logjike te ketij fenomeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ne nje forme apo tjeter ka te tilla por mendoi se ka ardhur koha qe nuk interesohen shum se jan te fejuara apo jo, nuk ju intereson shum virgjiniteti madje madje ju doket husm e pa logjikshme ta ruajne e te vuajne per at we gje "shum te pa rendesishem", nuk kisha me than qe me leht futet ne dor nje e fejuar se ajo e pa fejuara , apo nuk do te mendoja seeeee fejesa ju hap rrugen per amoralitet me te leht, apo nuk i bene qe femrat te mendojne per ta shfrytzuar mbrapsh tash jeten pas fejeses ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

kjo teme ska lidhje me virgjeritetin.

Ndryshe nga pershkrimi i temes un do te thoja qe vajzat jane ato qe terhiqen nga cunat qe kane makina te mira (edhe pse nuk eshte dicka qe tregon pasuri). Ne kerkim te jetes pa pasur nevoje te bejne asnje hap dhe te gjejne cdo gje gati kur ato te martohen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...