Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Ligji per ish spiunet

Recommended Posts

Keto dite po diskutohet ne komisionin e ligjeve ligji per ish spiunet ku perfshin te gjithe ata qe kane marre pjese ne ish sigurimin e shtetit ne periudhen e komunizmit.

 

Si mendoni ju cfare duhej ose duhet bere me keta njerez ku akoma sot vazhdojne te qendrojne ne qeverisje lokale, vendore apo qendrore?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

si per cudi ky projektligj behet i rendesishem 1 vita para zgjedhjeve elektorale.... eshte nje nga menyrat e zakoshme te pushtetareve per t'u ba presion aleateve dhe kundershtareve,sipas meje.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tashi ky ligji per Lefter lefterin eshte nje kerkese e B.E europian si nje kusht per integrimin ne NATO e B.E..."KUPTONI" Se keta ketu ishin tash 17 vjet po se foli kush nje here ate muhabet.Tani keta debatojne per nivelin e administrates pra deri ne cfare niveli do hapen dosjet...Jo per gje po kane frige mos u del emeri kot..e duhet te lene karrigen e cila eshte aq e embel......... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ky ligj eshte pothuajse i pamundur te zbatohet. Por edhe nqs zbatohet do te zbatohet ne menyre siperfaqesore thjeshte per sy te europes. Arsyeja se pse nuk mund te zbatohet eshte se shtresa e politikes (pozite-opozite) eshte shume e zhytur thelle keto dosje, kjo vlen per te dyja palet.

Un nuk e shoh si nje sulm politik sic tha para-para-folesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipas meje sdo bejne gje pasi jane te perfshire gati te gjithe ata politikanet qe po nxejne karriket e parlamentit shqiptar.

NUk mund te veprojne kunder vetes ato jo <_>

Mjere kopeja me bari qe ka ! Shpresoj te humbe bariu se kopeja e gjen rrugen per ne stan :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ata qe ishin jane. pushteti eshte shume e veshtir te nderoj dore,,,mund te nderoj sistem por jo pushtetues... dhe ai qe ka mesur te spiunoj do vazhdoj te spiunoj ose ti spiunojn....nuk mund te besh as gje me ligje dhe kushtetuta ne ate vend. sa per bashkimin europjan mund te dalin disa emra spiunash te atehershem por te cilet sot e ksaj dite kan vdek ose jan nemosha te medha, te humbur ne ndo nje azil shteteror ne se ka menduar shteti shqipetar te bej ndo nje te tille. spiunat e vertet dhe qe kan dienin e veprimeve te tyre nuk mund ti denoj ligji sepse ata vet bejn dhe votojn cdo ligj ne ate vend....dhe thjesh po bejn etime dhe hapin dosje sa per sy e faqe mos te dalin te dhj... ne europ. i vetmi denim sipas mendimit tim eshte mos ti votojme ne zgjedhjet e ardheshme... mos te votojme as nje parti as nje spiun as nje shkeles te te drejtave te mia te jetoj i lire dhe i pakontrolluar nga shrbimet sekretev te "demokracise" se ujku qimen e nderon por zakoni se harron..thot nje fjale urt popullore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ata qe ishin jane. pushteti eshte shume e veshtir te nderoj dore,,,mund te nderoj sistem por jo pushtetues... dhe ai qe ka mesur te spiunoj do vazhdoj te spiunoj ose ti spiunojn....nuk mund te besh as gje me ligje dhe kushtetuta ne ate vend. sa per bashkimin europjan mund te dalin disa emra spiunash te atehershem por te cilet sot e ksaj dite kan vdek ose jan nemosha te medha, te humbur ne ndo nje azil shteteror ne se ka menduar shteti shqipetar te bej ndo nje te tille. spiunat e vertet dhe qe kan dienin e veprimeve te tyre nuk mund ti denoj ligji sepse ata vet bejn dhe votojn cdo ligj ne ate vend....dhe thjesh po bejn etime dhe hapin dosje sa per sy e faqe mos te dalin te dhj... ne europ. i vetmi denim sipas mendimit tim eshte mos ti votojme ne zgjedhjet e ardheshme... mos te votojme as nje parti as nje spiun as nje shkeles te te drejtave te mia te jetoj i lire dhe i pakontrolluar nga shrbimet sekretev te "demokracise" se ujku qimen e nderon por zakoni se harron..thot nje fjale urt popullore.

 

Shiko ti saba bizi se ky ligji nuk del kunder spiunllekut se si piunat kan egzistu dhe do egzistojne se shteti nuk ben dot pa ta,por ky ligj nuk lejon qe ish funksionaret komuniste te marrin pjese ne administraten shteterore..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...