Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuPortal

A vdes dashuria apo eshte e perjetshme?

Recommended Posts

a_329.jpgTe shkruaj ty, qe ta lexosh edhe pse nuk njeh asnjerin prej nesh.

Megjithate patjeter duhet te kesh dicka te perbashket, me ne te dy. Me siguri do kesh dashuruar ndonjehere.

Me siguri te ka rrahur zemra, me nje tejter zemer ne te njejten kohe. Eshte shume e veshtire te gjesh te njejtin ritem, me zemren e dikujt tjeter, pasi ne bote ekzistojne miliona zemra.

Nese perputhen ritmet e dy zemrave, atehere kjo quhet dashuri. Keshtu jane perputhur ritmet e dy zemrave tona.

in ne te njejten kohe, edhe pse jane larg,

qeshin ne te njejten kohe, edhe kur nuk arrijne te shohin njehkohesisht, qajne ne te njejten kohe, edhe pse lotet nuk arrijne tja prekin njeri-tjetrit.

Me siguri do te kete ndodhur edhe ty, te mos flesh ndonje nate.Je ngritur dhe ke pare oren qe nuk degjon te levize.

Dhe mendja te ka shkuar vetem tek i njejti person, emrin e te cilit e sjell neper mend gjate gjithe dites, por edhe atehere kur mendon se gjithcka ka fjetur.

Ti nuk e di ende cfare eshte endrra??

Atehere ta themi ne.

Te duhesh ashtu sic duhemi ne te dy.

Te puthesh ashtu sic, dime te puthemi vetem ne te dy.

Te dish te ndjesh, vetem ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.

Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.

Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.

Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte

Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar

se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.

Dashuria eshte nje enderr valle??

Jo, qenka nje perralle.

Sa bukur ta perjetosh ate.

Ne jemi dy zemra, qe jemi shnderruar ne nje.

Megjithate, perpara nesh kemi nje prove te veshtire.

Nje ndarje te detyruar, qe do ta vere ne prove dashurine tone.

Mendoni se dashurise sone do ti vije fundi??

 

Na shkruani duke ju pergjigjur pyetjes:

A vdes dashuria, apo ekziston dhe dashuria e perjetshme.

 

Nga DY ZEMRAT

 

 

 

Lexo me shume artikuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kjo ka te beje shume me ate temen qe kam pas hapur un:Sa here dashuron njeriu ne jete...? Nqs njeriu dashuron vetem nje here dashuria nuk vdes kurr..nese njeriu dashuron disa here dashuria vdes tash e pare.....SI KETA TE DY QE SHIHNI NE FOTO....U VDES DASHURIA NDONJEHERE KETYRE....!!!!??

 

BUFON_VS_TORRES.jpg

te_dua_me_duar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...