Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

CILI ESHTE EKIPI FAVORIT PER TE FITUAR KAMPIONATIN EUROPIAN...???!!!

Kush fiton EURO 2008  

5 members have voted

 1. 1. Zgjidhni Skuadren

  • Gjermania
   2
  • Spanja
   3


Recommended Posts

Sic edhe mund te jeni ne dijeni me 7 korrik fillon kampionati europian.....un personalisht jam tifoz i ARGJENTINES keshtu qe ngelem "jashte" por kjo s'do te thote se nuk do e ndjek.perkundrazi....! Ne mungese te ARGJENTINES do te bej tifo per italine e te madhit MATRIX "e kuptoni vete se per ke behet fjale...!....por edhe portugalia mendoj se do jete favorite e madhe me te mrekullueshmin "KICO" ronaldo

GREECE_20GROUP.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un jam tifoz i gjermanise. Ndonese nuk ka ndonje nivel te larte tani per tani un besoj se riperteritja e skuadres do te jete nje rivale e forte dhe pretendente per kupen.

 

W Germany

Share this post


Link to post
Share on other sites
HEYYYYYYYYY Filloi europiani ku jeni ju.........kush e fiton me cilen jeni tifoz..ecni hulluni.....PER MUA PORTUGALIA.....(sigurisht mungon argentina seeee)

 

Per mua e fiton Hollanda ose Gjermania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeeeeeeeeejeeeeeeeeeeejeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OOOOoooooooooooooooOOOOOOOOOoooooooooolllllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Gjermani 2 - 0 Poloni

 

 

pupu ce hoger kjo italia..... pssss

Italiani sono buoni per mangiare macheroni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vetem GENTO nuk po pergjigjet....? Si ka mundesi .....me siguri do jete tifoz me ndonje skuader humbese....hahahaha :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Me te thane te drejten si thone italianet ' kam pase DI MEGLIO DA FARE' po sdq po te pergjigjem jo per replike po thjesthe me ju pergjigje temes.

Dikur (para 10 vitesh pak a shume) isha tifoz me italiant por ngaqe u bane pothujse 10 vjet qe jetoj mes tyne i kam marre inat (ne kuptimin e mire te fjales) dhe s me bahet ti shof tu u gezu... por nga ana tjeter kur lujne ca lojtare te skuadres me te titulluar te botes nuk mund te mos i simpatizoj.

Ne kete europian nuk kam ndonje preference po do thoja qe sikur te fitonte spanja apo portugalia s do me vinte keq.

 

sa per deshtimin e mesfushes se milanit ti zoti NUA shif pak ate materazzin e shkarravitun si drogaxhi stacioni ca figure te bukur bani.Ata deshtuan si skuader perfshi edhe mesfushen e me thane te drejten mu ba qefi qe Marco Van Basten arriti te fitoje nje ndeshje te rendesishme....nejse skuadra per te cilen ban tifozllek ti edhe naj moster tjeter ktu tregon shume gjana :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
OOOOoooooooooooooooOOOOOOOOOoooooooooolllllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Gjermani 2 - 0 Poloni

 

 

pupu ce hoger kjo italia..... pssss

Italiani sono buoni per mangiare macheroni :D

 

E HANGRI EDHE GJERMANIA..........(pale me la edhe ne skedine..)

kroaci_gjermani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kur lujti me polonine mund ta kishe fut ne skedin sepse kan pas kuj me polonine dhe fitorja ishte pothuajse e sigurte. Ndersa me Kroacine psssssss me duket se e nenvlersun dhe kroacia u mrojt mire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pershendetje all

mirse ju gjeta mes kesaj Teme , une per vete jam me Gjermanine edhe besoj qe do vitoje Gjermania sa per italine ma merr mendja qe boll kan ecur deri ketu tani duhet me u kthy ne itali per pushime e me ngrene makarona hihihihi , shaka pa ofenduar ndonje qe eshte ne it , me pak fjale e me plot goje Gjermania do fitoje , edhe une dhashe mendimin tim , ciao e ja kalofshi sa me mire , shnet e jet dhe euro sa me shum :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa per Gjermanine asaj kupe i ka dale ndryshku se fati i Gjermanise asht deri mbasneser me Portugaline kurse mendimi im eshte se Hollanda edhe Portugalia jane dy kryesoret por gjithsesi jam Hollandez

Share this post


Link to post
Share on other sites

ke te nrejte gono... megjithse deri diku me vjen keq po me bahet qefi qe dolen.....

Deri dje ne darke (22/06) 1 dyqan artikujsh sportive (viale valganna diku)

anej ka mahalla jote gon i kishte krejt vetratat me flamur italian... sot mjes (23/06) i kishin heq qysh nadje heret :D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
ke te nrejte gono... megjithse deri diku me vjen keq po me bahet qefi qe dolen.....

Deri dje ne darke (22/06) 1 dyqan artikujsh sportive (viale valganna diku)

anej ka mahalla jote gon i kishte krejt vetratat me flamur italian... sot mjes (23/06) i kishin heq qysh nadje heret :D :D :D:D:D

 

:o ouu ncncnc nqs do te shof kun ktej do t'shtypi me makin.... si re shkon e vjen pa ba 1 zile ma pac pik faqen e zez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shyqyr iken edhe kta katunart nga turqia....

Na mbeten ca malsor rusie dhe do peshkatar spanje

 

Sdq gjermani u paraqit shume dobt nuk e di pse ndoshta e moren me frik qe ne fillim. Mgjths strategjia e gjermanise eshte qe te sulmoje ne gjysmen e dyte te pjeses se dyte, gje qe te cilen e beri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ashtu si ne 1683 kur turqit benin perpjekjet e fundit per hyre ne vjene ato u thyen nga habsburget dhe u nise nga kishin ardhur.......Edhe mbreme por tani ne futboll turqit e udhehequr nga "perandori" i tyre sic e therrasin ata terimin u thyen po nga nje rraca habsburgo-gjermane ne perpjekjen e tyre per shkuar ne vjene pra ne finale.....PRA MUND TE THEMI PERFUNDIMISHT GJERMANIA NE FINALE,LEHMAN MJESHTER I GAFAVE (ne te dy golat)

LEHMAN_GAFA.jpg

TURK_I_GJAKOSUR.jpg

ZHVAINI.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...