Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Guest

nese muslimanet do pushtonin planetin toke

Recommended Posts

Guest

E nese muslimanet do pushtonin gjithe planetin?

Te analizojme objektivat e situates edhe avantazhet: :fk02

 

 

1) Grate nuk do i jepnin me makines

a) Nuk do kete me trafik makinash

cool.gif Nuk do kete me probleme per te parkuar

c) Numri i aksidenteve rrugore do te pakesohet

 

 

2) Grate nuk do kene mundesine te flasin

a) Do pakesohet inkuinimi (papastertia) akustike

 

3) Grate nuk do punojne me

a) Do krijohen vende te reja pune

 

4) Grate nuk do kene me autonomine per te bere pazar (shoping)

a) Do shtohen kursimet financiare ne familje

 

 

5) Grate duhet te veshin perce (me u mbulu)

a) Do jene gati ne 5 minuta

cool.gif S'do kete me banjo ambulante neper rruge

c) S'do kete me merzitje kur degjon fjaline: "O Zot sa jam shendoshur?"

c2) "Do blej kete veshjen ngjyre jeshile ose kete tjetren ngjyre te verdhe nga Singapore?"

c3) "Nuk di cfare te vesh kete mengjes!"

 

 

6) Grate do t'i nenshtrohen komplet burrit

a) Nuk do kete me zenka familjare (UNE THEM, TI BEN)

cool.gif Poker, birra edhe bilardo cdo mbremje me miqte

 

 

7) Poligam te tipit: "E dashur a bejme dashuri sonte?"

"JO i dashur kam nje dhembje koke."

I fut nje shkelm e perzen edhe thua "Po e ndryshoj, po marr nje tjeter,!"

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i paske keq punet me femrat ti.dhe megjithate ato qe thua ti nuk jane aspak te verteta.shume myslimane qe njoh une ngasin makinen kane te drejten e fjales me shume se sa ato gra qe vine nga familje jo fetare.pastaj puna e perceve e ke shume gabim,percet i veshin kur dalin jashte shtepie,ndersa kur jane brenda ato vishen me rroba normale dhe biles shume ekspensive.me respekt nga londra

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha e forte kjo

 

Dizavantazhet:

Cunat

1) nuk shofin me filma naten

2) nuk do ngacmojme femna me rruges

 

Kalamajt

1) bbubububu sa kalamani nja 15 hec e merri vesh se te kujt jane

 

etj... tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

QUOTE (bana @ Marte, Sht 20, 2005 10:39 am)
i paske keq punet me femrat ti.dhe megjithate ato qe thua ti nuk jane aspak te verteta.shume myslimane qe njoh une ngasin makinen kane te drejten e fjales me shume se sa ato gra qe vine nga familje jo fetare.pastaj puna e perceve e ke shume gabim,percet i veshin kur dalin jashte shtepie,ndersa kur jane brenda ato vishen me rroba normale dhe biles shume ekspensive.me respekt nga londra

Bana, mundohu te kuptosh shakane me seriozitetin, me duket se jemi te tema humor apo jo wink.gif wink.gif

 

Prandaj quhet forum, se ka shume tema te ndryshme per te diskuatuar, si ato serioziet edhe ato me humor, nuk besoj se ke nevoje te te spjegoj se cfare do te thote fjala "FORUM" tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (el-Che @ Premte, Sht 23, 2005 11:30 am)
QUOTE (bana @ Marte, Sht 20, 2005 10:39 am)
i paske keq punet me femrat ti.dhe megjithate ato qe thua ti nuk jane aspak te verteta.shume myslimane qe njoh une ngasin makinen kane te drejten e fjales me shume se sa ato gra qe vine nga familje jo fetare.pastaj puna e perceve e ke shume gabim,percet i veshin kur dalin jashte shtepie,ndersa kur jane brenda ato vishen me rroba normale dhe biles shume ekspensive.me respekt nga londra

Bana, mundohu te kuptosh shakane me seriozitetin, me duket se jemi te tema humor apo jo wink.gif wink.gif

 

Prandaj quhet forum, se ka shume tema te ndryshme per te diskuatuar, si ato serioziet edhe ato me humor, nuk besoj se ke nevoje te te spjegoj se cfare do te thote fjala "FORUM" tongue.gif

el-che do me falesh se nuk e kam pare fare se te cila teme eshte. smile.gif smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...