Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Shqiperia ne NATO. Merite e kujt?

Shqiperia ne NATO. Merite e kujt?  

13 members have voted

 1. 1. Shqiperia ne NATO. Merite e kujt?

  • Qeverive
   6
  • Ushtrise
   3
  • Politika rajonale
   4


Recommended Posts

Te kishte qene per qeverite tona se di kur do ishim antarsuar me gjith deshiren e mire te tyre per ta bere nje gje te tille.....por se mohoj se rol ka luajtur edhe politika rajonale e qeverise sone si faktor paqeje ne ballkan,ndihma qe i ka dhene SHBA_ve dhe europes ne misionet paqeruajtese ne rastin e kosoves,ne rastin e misioneve paqeruajtese te shqiperis ne avghanistan,irak,bosnje plus mordenizimi i ushtrise sone si dhe deshira e mire venseve perendimore per te na marre ne aleance ishte shkaku qe ne u antarsuam ne NATO...e cila shpreh bindjen time do i parapri edhe antarsimit te vendit tone ne B.E ashtu sic ka ndollur me nje ser vendesh te tjera lindore si polonia,cekia,rumania,bullgaria etj......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Shqiperia ne NATO ... Po tani?

Si e arritem NATO-n? E kujt ishte merita?

 

 

merite e Kosoves qe mori pamvaresine :-D

 

pra per te stabilizuar rajonin Shqiperia hyri ne NATO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...