Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

Dashuri e vertete.

Recommended Posts

Mendoni ta keni perjetuar dashurine e vertete?

...sidoqofte çfare eshte atehere dashuria e vertete?!

Ne bibel shkruhet se dashuria e vertete mund gjithçka, madje se eshte aq e forte saqe mund te spostoje edhe malet.

Mendoni ta keni perjetuar nje ndjenje aq te thelle?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mendoj se eshte heret per te gjithe ne ti japim pergjigje ksaj pyetje sepse duhet te kaloje shume kohe per te gjetur dashurine e vertete ose me mire per te kuptuar se e e ke gjetur.........

Ne qoftese dashuria e vertete eshte ajo qe thote Bibla Mund te them vetem se nje here jam afeksionuar por nuk jam dashuruar kurr se ndoshta nuk kam pas force me ba asgje per ndjenjen time po e e kam lane me u shu ngadale....

Kur te dashurohem najher ashtu sic flitet do ju a them po nuk e besoj qe zemra ime te mbaj me shume se kaq............

A thu do mund te ndodhe prap............????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo nuk e kam provuar ! Mendoj se do jete nje gje e bukur (keshtu me kane thene te tjeret qe jane dashuruar) Por sic thone :Dashuria te verbon ! Kur dashurohesh behesh skllav i dikuj tjeter nuk je me nje person por nje ne dy persona.Dhe me sa kam pare pasi kam pasur rastin edhe te bashkjetoj ca kohe me nje cift te dashuruarish,ca gjera nuk me pelqejne psi je shume i lidhur,nuk ke me ate lirine e dikurshme,duhet te japish dhogari ore e minut etj si keto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dashurija eshte gjeja me e fuqishme ne kete jet gjeja me ngulitese , qe arrin te ndryshoj gjithqka , psh kercnimi , frika , paraja, kenaqesia etj ... te gjitha keto i ndalon me dikqa , i ndal me fjal me para , me mendjehollesi , por dashurin nuk ke me qka ta luftosh , nuk ke si ta largosh , nuk ke si te ikesh nga ajo .... madje nese dikush te kercnon apo te detyron te besh diqka kunder familjes nuk e bene , nuk bene asgje kunder prinderve, gruas apo femive , por nese dashurohesh ne nje femer je ne gjendja ta prishesh tere familjen per ta arrituar ate femer , e len gruan , femijet .... e shkatrron familjen per dashurin dhe eshte gjeja e vetem per te cilen ja kthen shpinen famijles ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z. Anton kjo nuk ndodh vetemù kur dashurohesh, madje mendoj se po te dashurohesh ne te vertete nuk te bie ne sy puna e lirise apo e llogarise se do ore e minut te jesh me te dashurin/en.

 

nuk mendoj se zgjat gjithmone ajo dashuri e madhe me te dashuren sa te degjosh tekat e asaj apo atij gjith kohen sado qe ta duash.......ashtu si thua ti eshte vetem fillimi

Share this post


Link to post
Share on other sites
UUUUU pytje e veshtir moj e nderume -- Dashuri e vertet -- per mua eshte gjithqka qe e don dhe e perjeton me dashuri thjesht dashura e vertet aq shum ti rrit emocianet sa qe kur te bisedosh dridhesh .

 

Lool XD Kur dridhesh dhe ke emocione do te thote se sia ke haberin si me u sjelle me ate femren qe ke prane , jo se eshte dashuri e vertete ajo..... besoj se te gjithe jane jane dridhe kur ia kane shpreh per her te pare ndjenjat dikujt....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...