Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

GJITHCKA PER INTER-MILAN

Recommended Posts

Te djelen luhet derbi milanos midis interit dhe milanit...mendoj se kjo sfide vjen ne momentin e duhur pasi INTERI sic e dini eshte eshte kampion i italise me nje rekord absolut ne europe prej 17 fitoresh rradhazi ne kampionat dhe fitoi titullin 20 pike larg romes pasi largesine me milanin nuk e llogaris dot...!!!!!!!!! Ndersa ne krahun tjeter kemi ekipin e dreqit ose ekipi i djallit sic njihet ndryshe pra milanin kampion bote me ekipe lagjesh....kush eshte me i forte.....ta shohim te djelen.....PRA INTER-MILAN....ose antonikaj-gento...hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

262 derby te Milanos te luajtura deri tani.Derby i pare u luaj ne Chiasso me 18 tetor 1908 dhe fitoi Milan 2-1

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

102 Fitore te Milan

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

88 Fitore te Inter

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

72 barazime

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

419 gola te realizuar nga Milan

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

385 gola te realizuar nga Inter

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

26 derby te luajtur ne prill.11 fitore Inter,12 fitore Milan dhe vetem 3 barazime.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

50 derby te luajtur nga Paolo Maldini qe kryeson me 4377 minuta loje ku ka fituar 21 here,ka barazuar 18 here dhe ka humbyr derbyn 18 here.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

66 jane deby ku inter nuk ka arritur te shenoje dhe 56 jane ato te Milan pa shenuar.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

9 rekordi i fitoreve radhazi te Milan qe i ka shenuar nga 20 nentor i 1910 deri me 25 maj te 1913.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

5 rekordi i fitoreve radhazi te Inter qe i ka shenuar nga 21 shtatori i 1913 deri me 2 maj te 1915.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

7 eshte diferenca me e madhe e golave ne nje derby. me 3 mars te 1948 ne Coppa Mauro Milan fitoi 8-1

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

0-6 eshte rezulatai me i arritur deri tani 'jashte fushe' nga Milan me 11 maj 2001Inter_-_Milan_0_-_6.jpg

 

kurse Inter fitoi 'jashte fushe' 0-5 me 6 shkurt 1910

--------------------------------------------------------------------------------

 

50 jane fitoret e Inter ne kampionatet me 1 faze,49 barazimet dhe 43 jane fitoret e Milan

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

14 jane golat e shenuar nga Andriy Shevchenko ndaj interit,viktima e tije e preferuar sa luajti me Milan.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

4 jane derby te luajtur ne Champions ku inter nuk ka arritur te fitoje asnje.2 barazime dhe 2 humbje njera prej te cilave 0-3 ne tavoline per rremujat e shkaktuara nga tifozet e interit.

 

Marre nga Gazzetta Dello sport

 

 

nebbiainter.jpg

Rlw9aW...milan%20inter.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te djelen luhet derbi milanos midis interit dhe milanit...mendoj se kjo sfide vjen ne momentin e duhur pasi INTERI sic e dini eshte eshte kampion i italise me nje rekord absolut ne europe prej 17 fitoresh rradhazi ne kampionat dhe fitoi titullin 20 pike larg romes pasi largesine me milanin nuk e llogaris dot...!!!!!!!!! Ndersa ne krahun tjeter kemi ekipin e dreqit ose ekipi i djallit sic njihet ndryshe pra milanin kampion bote me ekipe lagjesh....kush eshte me i forte.....ta shohim te djelen.....PRA INTER-MILAN....ose antonikaj-gento...hahaha

Shoku Anton.. te kujtoj qe Boca Juniors eshte skuadra kampione amerikes latine dhe perfaqeson Argjentinen dmth prejardhjen e 70% te lojatreve te Inter.

Atej ku ishim te dielen ju jo qe nuk shkoni po as me ju afru nuk i afroheni.

Jepini 1 vit kohe dhe do kthehet Juvja qe mbizoteron ne Itali,Milan jashte saj dhe ju ne Coppa Italia... dmth sic keni ba deri vjet...

Ne edhe mund ta humbim derbyn,po ju nivelin tone te prestigjit nuk do ta arrini kurre.Lexo statistikat e mesiperme e do kuptosh se ke bere zgjidhjen e gabuar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shoku Anton.. te kujtoj qe Boca Juniors eshte skuadra kampione amerikes latine dhe perfaqeson Argjentinen dmth prejardhjen e 70% te lojatreve te Inter.

Atej ku ishim te dielen ju jo qe nuk shkoni po as me ju afru nuk i afroheni.

Jepini 1 vit kohe dhe do kthehet Juvja qe mbizoteron ne Itali,Milan jashte saj dhe ju ne Coppa Italia... dmth sic keni ba deri vjet...

 

z.gento ! un jo vetem qe jam tifoz i INTER por tifoz edhe i argjentines sepse adhuroj futbollin e bukur dhe jo kantenacion italiane.pastaj mos me trego nivelin e bokas ose atyre pinguineve japonez.Pa me thuaj sa nga ata lojtare te bokas luanin me kombetaren argjntinase apo qofte nje kombtareje tjeter.Me vjen mire kur thua DERBIN DHE MUND TA HUMBASIM pasi keshtu tregon se na e keni friken hak....sa per forcen e juves s'kam komente pasi te gjith e njohin famen moxhit me gjystaret dhe sheringat e dopingut.derbi vazhdon....................:dance13fm0uv: :paladin: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tashi nuk tham se Interi eshte skuader e keqe por gjithsesi MILANIN tone nuk keni @@ me e mberri kurre sepse futbollin e kemi fillu pa fillu shekulli i kalume edhe shume vite para jush pra jemi ma me experience plus qe kemi lojtarin kampion bote sot per sot pastaj kemi edhe ALEXANDRE PATO qe eshte THE FUTURE OF THE WORLD SOCCER prandaj te djelen MILAN 2-0 inter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kuptoj gjith mllefin qe keni ju anti-interistat (milanista,juventin and co..)...keni te drejte se keto kohet e fundit interi eshte kthyer ne makth te vertet per ju por s'kemi cfare t'ju bejme..INTERI DOMINON...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE RAST SE TITUJT NE FUTBOLL DO JEPESHIN SI NE BOKS SONTE INTERI DO TI KISHTE MARRE KUROREN MILANIT...PO NEJSE KJO S'KA RENDESI.RENDESI KA QE INTERI ESHTE ME I FORTE SE MILANI (sic e pate serish nje fitore me permbysje)...apo mos ndoshta djalli nuk funksionon mire....ja disa satistika per ju tifozet e dashur te milani..7 JANE FOBITE E MILANIT NE KETE SEZON:

0-jane fitoret e milanit ne san-siro ne kete kampionat

0-jane fitoret ne takimet me rivalet direkt

0-jane golat nga inzaghi ne kampionat

0-jane golat nga sulmusit ne san-siro

0-jane golat ne san-siro ne 4 ndeshje e fundit (deri sot)

0-jane piket e marra ne derby ne dy vitet e fundit

0-jane humbjet e kusherinjve te milanit ne kampionat

 

INTERRRRRR TTTTTTTTTTTTHHHHHHHEEEEEEEEEEEEBBBBBBBBBEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSTTTTTTTT

 

 

:dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikur pritej interit ju ba nje buco in culo te mire sepse loja e Milanit ishte dominuse gjate gjithe ndeshjes dhe deshta me i tregu atij Antonit se Milani kur do i ven te tane ne bisht te palles (edhe me pensionista)............. Gento f...ulo se ke hupe krejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh......sa te lezetshem jeni ju milanistat....tema ka nje gati nje jave hapur por kishit frige te shkruanu po si gjithmone delni trima mbas luftes....nejse pune e juaja.Sa per derbin mund te thuhet se milani fitoi derbin e meshires me breke neper kembe.....mos me thuaj ti NOTIS se nuk ke qendruar me zemer ne dore pas golit te cruz.Megjithate komplimente keni arritur ate qe deshet..................................................................VENDIN E 4...Ddhe po kete note meritoni

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sikur pritej interit ju ba nje buco in culo te mire sepse loja e Milanit ishte dominuse gjate gjithe ndeshjes dhe deshta me i tregu atij Antonit se Milani kur do i ven te tane ne bisht te palles (edhe me pensionista)............. Gento f...ulo se ke hupe krejt

 

 

 

tash se pritej qe MILAN do fitonte kjo ishte e padiskutueshme dhe me vjen sidomos mire per disa pseudoFutbollista si puna e materazzit qe perpara ndeshjes thoshte se me kete ndeshje interi do fitoje kampionatin dhe MILAN do arrije ne uefa.hajt i hangshi me t shnoshte njata dy petlla....

 

p.s Notis ti ke pase nejt myllun me ka 1 jave e as celularin se ke pase neze kur bishe ne ta.une kajhere e baj pushim.:dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

FOofX-lro0Q

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

po mos te fitonte Milani a do e siguronte vendin e 4? e te ishte ne champions?

 

gento e te gjithe milanistet e tjere, por ne krye genton duhet te thoni: grazie INTER :-P :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pse ti mor palli tirons me i thane interit grazie ???? Mos me thuj se e la interi Milanin me fitu mor pallosh se atehere ti neza mullart qe mi ke mas ministrise se cobaneve se nuk merr vesh prej futbollit .... Nejse se do me thush se tan interistat njesoj e kane lekuren :jester: :jester: :jester: :jester: :jester:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pse ti mor palli tirons me i thane interit grazie ???? Mos me thuj se e la interi Milanin me fitu mor pallosh se atehere ti neza mullart qe mi ke mas ministrise se cobaneve se nuk merr vesh prej futbollit .... Nejse se do me thush se tan interistat njesoj e kane lekuren :jester: :jester: :jester: :jester: :jester:

 

 

heheeee........sa i lezetshem je ti more z.milanist edhe berlusconi me galianin e ancelotin nuk jane mburre aspak per ate "fitore".....por vetem ndonje tifoz i semure si puna juaj e ben ......un nuk e di se me cilen skuader eshte ai el_che mund te jete edhe milanist...por ka te drejte se milani ishte me i motivuar se i duhej vendi i 4 kurse ne kishim edhe nje gjysem finale te merkuren per te luajtur ndaj lacios....ok.....plus qe kampionatin e kemi mare dhe s'na plasi fare per ate humbje.......ku gjysmen e ma shume te ndeshjes ja futme gjume dhe ne formacion kishim lojtare si maniche e rivas te cilet lozin neper cupa e jo ne derby...cfare do e thote kjo per ty z.notissssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...