Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

kur shuhet nje dashuri?

Recommended Posts

Asgje ne kte bote nuk eshte e perjetshme biles, as vete Ne prandaj dashuria hyn ne kategrine e gjerave qe kane limit.

Arsyet e mund te jene te shumta por ajo me e perhapura eshte dobesia pra jemi te brishte (ku kam syte kam shpirtin - thuhet per femijet).

Muri i dashurise qe kemi ndertuar deri ne momentin e shembjes, shembet sepse kemi gabuar pra nje tull gabim mjafton te shembe e gjithe murin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

QUOTE (thomas @ Saturday, Jun 04, 2005 06:03 pm)
*Dashuria ime per te ishte e perjetshme perderisa zgjati.*

 

 

Dashuria per nje njeri shuhet vetem kur gjen nje dashuri tjeter me te mire. Dhe kjo shprehja me siper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

sipas meje nje dashuri nuk shuhet kur gjen nje tjeter me te mire. nuk ka nje dashuri me te mire e nje me te keqe. dashuria eshte dashuri. eshte nje.

nuk mund te thuash une kam pase dy dashuri: nje 3kg e nje 10kg. dashuria sipas meje shuhet kur mungon konfrontimi,reagimi, kur di?ka qe jep besdi ne te por nuk ia thua e vazhdon te fryhesh derisa fryrja shkon ne kulmin e saj e nuk duron me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo..Dashuria ne vetvete eshte ndjenje....pra ne fushen e dashurise primare eshte ndenja dhe ketu nuk futet shume vetdija..ose me mire te themi..njeriu dashuron me ndenje dhe jo me arsye..

Share this post


Link to post
Share on other sites

njeriu kur dashuron vertet,dashuron me gjithçka qe ka! ndjenje, arsye, parime, qellime etj.

dashuron me gjithçka qe ka dhe njekohesisht eshte me i donet se kurre!

dashuria eshte shume nga ajo qe ne dime e qe njohim por eshte dhe me shume nga ajo qe ne akoma nuk e njohim (pra mister).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une mendoj pak nga te gjitha.

dmth qe mendoj se dashurite vdee medhasin se nuk jane te medha, por mendoj edhe se ka nga ato dashuri te medha te cilat i rezistojne kohes dhe problemeve te cilat jane normale.(njeriu edhe me veten e vet merzitet) ( i rezistojne kohes dhe problemeve sepse eshte gjithmone njëri nga partneret qe e ka me per zemer kete dashuri dhe ben te pamunduren per ta mbajtur gjalle)

Pse vdesin???!!!

Nuk e di ndoshta ngaqe njeriu kerkon gjithnje e me shume, gjithnje e me te rejat ne cdo aspekt, emocione te reja te ndryshme poor qe kurre nuk do i gjeje ashtu si i kerkon.

 

Pastaj tek e fundit fare kush e percakton dot qe kjo eshte dashuria e madhe e jetes time?

Nese neser une do te kem nje lidhje tjeter eshte normale qe ajo do jete e nje forme tjeter dhe ndoshtaaaaaaaaaa ne ditet e fundit te jetes nese mendohem do mund te them cila ka qene ajo dashuri e madhe.

mendimi im ky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dashuria mund ti rezistoje kohes kur cifti arrin qe te perballoje streset e jetes, qofshin keto strese ekonomike apo edhe strese shpirterore. Nje dashuri mund te shuhet fare lehte nese respekti dhe besimi ndaj njeri-tjetrin eshte zhdukur. Te gjithe e dime qe dashurite fillojne me buje te madhe, me premtime qe do te plakemi bashke me njeri-tjetrin dhe kur vjen puna shume cifte ndahen. Nje gje eshte e rendesishme ne maredhenien e nje cifti, gjetja e gjuhes se perbashket. Nese ne nje maredhenie, dy personat mendojne qe qendrojne me lart se partneri, se jane me te zgjuar, me te zotet dhe me te drejtet, atehere dashuria eshte e destinuar te mbaroje. Nese ne kete maredhenie te dy partneret jane te zote ti hapin rruge njeri-tjetrit me mirekuptim, atehere dashuria mund ti munde streset e jetes dhe eshte e destinuar te mos shuhet asnjehere. :puth:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rock: dashuria nuk shuhet kurre o rob

 

Sikur te ishte ashtu GONNY, nuk do te ndaheshin ciftet, nuk do te kishte divorce dhe te gjithe njerezit do te jetonin te lumtur e te gezuar. Kjo ndodh vetem ne filma e peralla ku dashurite nuk shuhen kurre, por realiteti eshte ndryshe dhe duhet ta pranojme. :goditje:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rock: dashuria nuk shuhet kurre o rob

Cja ke fut kot po si nuk perfundoka nje dashuri, ndoshta nuk mund te harrohet per te perfunduar perfundon dhe sic ke me te , cdo gje ka nje fillim dhe nje mbarim ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ngaqe nuk e kuponi ate cfare dua e them prandaj.

Ne ate moment qe njeriu dashuron me vdes.

'Dashuria' ne thelb nuk ka fund ne kete menyre meqe e keni menduar ceket. Ndoshta nuk don me ate njeri (psh te dashuren) por don dike tjeter (vellain, babane, motren) edhe kjo eshte dashuri. ...e kuptuat tani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ngaqe nuk e kuponi ate cfare dua e them prandaj.

Ne ate moment qe njeriu dashuron me vdes.

'Dashuria' ne thelb nuk ka fund ne kete menyre meqe e keni menduar ceket. Ndoshta nuk don me ate njeri (psh te dashuren) por don dike tjeter (vellain, babane, motren) edhe kjo eshte dashuri. ...e kuptuat tani

 

po sdhe ne o Gonny duke ditur qe dashuria per te afermit be bje fare menyre nuk perfundon....

u pergj rreth dashurise ndaj te dashurit/res :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rock: dashuria nuk shuhet kurre o rob

 

 

dashuria ashte vetem sentiment siç eshte frika etj.....

sot e ke neser se ke :) po kur ta kesh mos e lesho

 

 

ps : une nuk e di ça asht dashnia se jam i vogel po me ka than vllai i madh qe asht 13 vjeç e ai e ka provu :).

ja kaloshi mire !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...