Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
GenTo

vllaznia

Recommended Posts

Nd?rrimi i stafit drejtues aktual t? Vllaznis? tashm? ?sht? pun? e kryer. Ajo q? mbetet ?sht? vet?m pritja edhe p?r disa dit? t? tjera p?r t? m?suar p?r emrat e rinj q? do ta drejtojn? skuadr?n shkodrane. Ai q? thot? se ringritja e skuadr?s do t? filloj? nga stafi drejtues p?r t? vazhduar m? pas me lojtar?t, ?sht? vet? presidenti i kuqebluve, Agron ?ela. "Nd?rtimi i skuadr?s do t? filloj? q? nga p?rzgjedhja e stafit t? ri drejtues t? ekipit," - ka th?n? ai. N? k?t? aspekt, ideja duket e qart? dhe serioze. M? par? se presidenca e klubit t? b?j? gati kontratat e reja, natyrisht q? duhet marr? edhe mendimi i njeriut q? do t? punoj? p?r nj? vit me radh? me ta. Par? n? k?t? k?ndv?shtrim, shanset p?r t? b?r? nj? Vllazni shum? m? ndryshe sivjet duken t? m?dha. E sigurt duket q? trajneri q? ka drejtuar n? k?to jav? t? fundit skuadr?s, Agim Medja, nuk do t? jet? m? n? krye t? k?saj skuadre. Kjo gj? ende nuk ?sht? zyrtarizuar, por ajo q? t? ?on n? k?t? mendim ?sht? fakti q? me t? askush nuk ka folur p?r vazhdim?sin?. Pavar?sisht nga kjo, Medja ?sht? shprehur se ?sht? i hapur ndaj ?do propozimi t? presidenc?s. "Ne trajner?t jemi gjithnj? n? dispozicion t? zanatit ton?. Aktualisht e kam mbyllur at? kontrat? miq?sore q? kam pasur me drejtuesit e Vllaznis? dhe ende nuk kam b?r? asnj? bised? tjet?r, n?se do t? vazhdoj t? punoj me k?t? skuad?r apo jo. Megjithat?, un? jam s?rish n? sh?rbim t? skuadr?s edhe p?r t? rifilluar st?rvitjen me t? t? m?rkur?n, derisa t? bisedojm? se ?far? do t? b?het," - ka th?n? trajneri Medja. Ky i fundit e ka marr? drejtimin e Vllaznis? n? nj? moment shum? t? v?shtir? pas dor?heqjes s? Vasil Bicit. N? "epok?n Medja", kuqeblut? kan? zhvilluar 8 ndeshje, nga t? cilat kan? fituar 3, barazuar po aq dhe humbur 2 t? tjera. Por, si? e tham?, r?nia e skuadr?s n? k?to jav? t? fundit ka ardhur jo si rrjedhoj? e drejtimit jo t? mir? nga stoli. Megjithat?, shkodran?t jan? v?n? n? k?rkim t? trajnerit t? ri. E sigurt ?sht? q? ai do t? jet? nj? em?r i njohur. Kandidaturat dhe emrat p?rkat?s p?r k?t? post kan? filluar prej dit?sh t? qarkullojn?. N? "pole-position" duket se ?sht? malazezi i njohur p?r shkodran?t, Dervish Haxhiosmanovi?. Ai her? pas here ka shprehur d?shir?n e tij p?r t'u rikthyer n? "timonin" e Vllaznis? n? ?do rast q? drejtuesit e saj do ta shihnin t? nevojsh?m. Shanset p?r t? ndodhur kjo jan? t? m?dha, aq m? tep?r q? n? Shkod?r ai ka shum? njer?z q? e adhurojn? m?nyr?n e tij t? drejtimit. Por nga ana tjet?r, dit?t e fundit ka dal? n? sken? edhe emri i Artan Bushatit. Njeriu q? drejtoi me sukses Elbasanin sezonin q? sapo p?rfundoi ka deklaruar tashm? divorcin me k?t? skuad?r pas ndeshjeve t? Kup?s UEFA. Arsyet, kuptohet, jan? ato familjare dhe p?r rrjedhoj? m? mir? se n? Shkod?r ai nuk ka ku ndihet tjet?r. Pavar?sisht k?tyre emrave, q? duhet pranuar se nuk jan? zyrtarizuar nga presidenca kuqeblu si kandidatura t? stolit s? tyre, ajo q? mbetet ?sht? t? presim. "T? jeni t? sigurt se ne do t? k?rkojm? trajnerin m? t? mir? p?r t? drejtuar Vllaznin?. I huaj apo vend?s, p?r ne nuk ka shum? r?nd?si. E r?nd?sishme ?sht? t? jet? m? i miri," - ?sht? shprehur para pak dit?sh p?r "Sportin shqiptar" presidenti ?ela.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per ndihme rreth sherbimeve tona apo problemeve te ndryshme postoni ne Support forum.

Tani mund te postoni imazhe ne kete forum.

Nese deshironi te postoni imazhe ne forume te tjere na e tregoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...