Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

Vendi Ku Jetoni

Recommended Posts

Cilat jane ato gjera qe ju pelqejne e nuk ju pelqejne ne vendin ku jetoni?

 

 

Ne Rome besoj ke shume gjera qe mund te te pelqejne!!!! Cdo piace apo cdo gje ka dicka te gdhendur, ka monumente,,,ka shumeeee gjera te bukura,,,,

 

gjeja qe nuk me pelqen eshte kaosi madhe ku humbet gjithe diten per te shkuar ne nje vend ku mund te jete afer 20 min e ben 2 ore,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

teme interesante.un per vete jetoj ne tirane pasi jam me shkolle ketu.po ja filloj nga te keqia sepse ka me shume

1)ka pluhur te pa pare.(cdo qytetar i tiranes sipas statistikave thith rreth 70 80 kg pluhur ne vit.imagjinojeni).2)ka trafik dhe zhurme te pa pare.3)rruge dhe trotuare te pa shtruara(kuptohet ne disa vende)nuk ka vende argetimi ose gjera te tilla te mjaftueshme si keto.pastaj ka korupsion,katunar etj.

e mira eshte se eshte mire se ne te gjitha qytetet e tjera te shqiperis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po halli te ben te jetosh ne turli lloj vendi. Ndaj ku jetoj un eshte shume stresuese.

Problemi qe jep shume bezdi eshte integrimi ne shoqeri qe shume te huaj (edhe shqiptare) e fusin nga njeri vesh dhe e nxjerrin nga tjetri dhe ankohen ne raste te vecanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cfare me pelqen ? eshte nje vend qe eshte cdo dite ne zhvillim , me pelqen qetesia , nuk ka rracizem , po qe i zoti , mund te ecesh ne jete pa problem jo si ne disa vende europiane , qe ka shume diskriminim ,, cfare nuk me pelqen eshte qe kam familjen dhe shoqerine shume larg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...