Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

Milani Eshte Ne Krize Nuk Del Dot !!!!

Recommended Posts

Ata qe e ndekin serine A mendoj qe e kane vene re krizen e thelle te milanit kete sezon (e pohoi edhe anceloti).kete e tregojne me se miri rezultatet e fundit ku nga 4 ndeshjet e fundit ka marre vetem 3 pike,pak per nje superekip si milan qe eshte kampion i europes.Pyetja qendron....cilat jane shkaqet ??? dhe a do dali dot dhe si......!!!!!!? :P :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problemet dhe krizat jane pjese te jetes.Vijne dhe ikin...

Keshtu qe mos u shqetesoni kaq shume .....

Siç thote Hasani ''Qesh mire kush qesh i fundit''.

 

puna eshte se ju (milanistet) nuk do qeshni fare sivjet.NDERSA INTERI MARSHON I QETE.....internazionale_PSV 2:0 :P :P :P :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qesh Mire Kush Qesh i Fundit

550_Vod_NoProblem_0009.jpg

 

MILANI KOMFIRMON KRIZEN HUMBET EDHE NE GLAZGOU NDAJ SELLTIK 2 ME 1.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

o nua ne per 2007 kena fitu boll edhe pse na ka mete njaja qyqe interkontinetaleje pa marre hala po asht formalitet.... 1 champions,1superkupe europe per kete vit jena te knaqun... knaqena me pak ne,e din vete ti :D njaty ka marsi a prilli e mrapa fillojme bajme muhabet.Tjeret rrahen grushta e shkelma e ne fitojme me Manchester United apo me Bayern Munchen ... i ka jeta kto.

NUK ESHTE FAJI YNE PSE JEMI ME TE MIRET

festaMilan-thumb.jpg

 

CAMPIONE-2007.gif

 

 

FORZA MILAN

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anton sa t kam pa dje ne portal e disha se ke me shkrujte dicka per MILANIN.

Eshte e vertete qe po kalojme 1 periudhe jo te mire (turp me humb me empolin ne Sani Siro ) por experinca jone na meson te mos shkurajohemi dhe te shohim perpara dhe pa gja nuk ndahena (si perhere).

Sa por koritje ajo skuadra jote e kungujve ka tash 40 vjet qe korit veten e tifozerine e vet per sa i perket europes,kurse ne Itali ju falen 1 kampionat e gjyse mas 15 vjetesh.Sidoqofte une do isha i gatshem te fismosja per nje sezon si ai i kaluari.hajt tash e shif CSKA Mosca si po ju a tun putargat se ne Cahmpions jeni njisha ju.

Te keshilloj ti hedhesh 1 sy ketij siti http://www.dossierinter.com/ edhe meson shume gjana.bye bye

Share this post


Link to post
Share on other sites

MILANI VAZHDON TE JETE I DASHURUAR ME KRIZEN ! HUMBET SERISH BRENDA KESAJ HERE ME ROMEN 0-1 + NJE PENALLTI TE HUMBUR NGA DE ROSSI.KRIZA VAZHDO................POR DERI KUR......????????!!!! TA SHOHIM......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vjet u bane qe skeni marre naj champions ligue ose intecontinetal cup por ka mbet tu ju eliminu Valencia cdo vit por gjithsesi nuk them qe jeni skuader e keqe por me histori jena shume para se ju vlla mandej nuk mundesh me thane se jemi campinona vetem me coppa italia se vetem njaty keni mbete. tana skuadrat kalojne kriza mes tyne edhe Milani por kur ta marrim veten ju keni me kene balta e kepuceve tona edhe nuk don edhe shume kohe ajo dite . MILAN WAS , IS AND WILL BE THE BEST TEAM EVER AND NOBODY CAN IGNORE IT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sa vjet u bane qe skeni marre naj champions ligue ose intecontinetal cup por ka mbet tu ju eliminu Valencia cdo vit por gjithsesi nuk them qe jeni skuader e keqe por me histori jena shume para se ju vlla mandej nuk mundesh me thane se jemi campinona vetem me coppa italia se vetem njaty keni mbete. tana skuadrat kalojne kriza mes tyne edhe Milani por kur ta marrim veten ju keni me kene balta e kepuceve tona edhe nuk don edhe shume kohe ajo dite . MILAN WAS , IS AND WILL BE THE BEST TEAM EVER AND NOBODY CAN IGNORE IT

 

lexo more shoku ca kena ken kush do jena asht pune tjeter....ti shih cfare jemi.inter-milan ne sezonet e fundit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sa vjet u bane qe skeni marre naj champions ligue ose intecontinetal cup por ka mbet tu ju eliminu Valencia cdo vit por gjithsesi nuk them qe jeni skuader e keqe por me histori jena shume para se ju vlla mandej nuk mundesh me thane se jemi campinona vetem me coppa italia se vetem njaty keni mbete. tana skuadrat kalojne kriza mes tyne edhe Milani por kur ta marrim veten ju keni me kene balta e kepuceve tona edhe nuk don edhe shume kohe ajo dite . MILAN WAS , IS AND WILL BE THE BEST TEAM EVER AND NOBODY CAN IGNORE IT

 

lexo more shoku ca kena ken kush do jena asht pune tjeter....ti shih cfare jemi.inter-milan ne sezonet e fundit

Shiko mor vlla se per me kene jena kene ma mire se ju gjithmone por gjithsesi kena hupe me ju dhe kjo eshte nje fakt nuk e mohoj por prap insistoj se keni ngele vetem mrena COPPA ITALIA e sjeni tjeter kun veteme mrena ne itali mor vlla se ropt ne champions ligue sa kohe keni qe jeni eliminu ne ndeshjet e para prej skuadrave spanjolle e na kena kene me tri alngleze e kena dale kampion dhe gjithashtu kemi rrahe skuadren kampione te Amerikes jugut te ciles ti si tifoz futbolli duhet ta njohesh ate skuder edhe kpse nuk e kishe idene kush ishte BOCA JUNIORS ata jane kampionet e amerikes jugut gati cdo vit eshhte ne finale ne kupen intercontinetale e prej asaj skuadre kane dale shume ish lojtare te skuadres tane prandaj mos thuj se Milani nuk asht skuader e mire sepse humbet vlerat si tifoz futbolli ne rradhe te pare e mandej u jep drejten tjereve me thane se nuk merr vesh prej futbolli. Gjith te mirat vlla e suksese ne jete edhe ishalla keni shanc me u fut sivjet ne finale me ne ne champions ligue

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.Un te shoh se ti insiston vetem ne champions si tifoz ku c'eshte e verteta ju keni qene te sukseshem vitet e fundit megjithse nuk e meritonit fare te futeshit ne champions ne 2006 per shkak te skandalit.diskutimi se kush eshte skuader me e mire(inter apo milan) nuk vlen pasi kete e tregojne thjeshte takimet e fundit direkte.pastaj nuk eshte e vertet se ne fitojme vetem tim cup (kupa e italis) mos harro se vjet e kemi fitua kampionatin me nja 30 pike ma shume se ju.TJETER.se kush eshte boka xhunior e di shume mire sepse jam edhe tifoz i argjentines pasi pelqej futbollin e bukur sic eshte ''tangoja argjentinase'' dhe jo kantenacion e italis me ne krye gatuson e ambrosinin.niveli i BOKAS eshte i tille sa qe asnje nga lojtaret e saj nuk luan me kombetaren argjentinase ose ndonje kombetare tjeter te madhe,ndersa lojtaret e milanit luajne me brazilin italin etj.OK.besoj se me kete shpjegim e kuptove se sa marr vesh nga futbolli....ja kalofsh mire shoku..derbi vazhdon merr edhe genton :) :) :) :) :) :paladin: :paladin: :paladin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dje i here ja kuqem mire Napolit me nja 5 petulla te mira dhe u kenaqa tu pa PATON dje se me te vertete eshte lojtar i mire por do me fitu edhe pak experience sepse eshte vetem 18 vjec dhe ka ardhe direkt nga street soccer ( futboll i rruges) dhe ka me i ba skuadrat e Italis me u trembe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dje i here ja kuqem mire Napolit me nja 5 petulla te mira dhe u kenaqa tu pa PATON dje se me te vertete eshte lojtar i mire por do me fitu edhe pak experience sepse eshte vetem 18 vjec dhe ka ardhe direkt nga street soccer ( futboll i rruges) dhe ka me i ba skuadrat e Italis me u trembe

 

 

milani eshte nje ekip shume i mire ka dhe lojtare shume cilesore dhe ndaj do te gjeje nje menyre per te dale nga kjo krize qe e ka pushtuar

 

 

Sa shpejt moret zemer more milanista.....fituat nje ndeshje por mos harroni dy gjera:1)Eshte fitorja e pare ne kampionat qe nga prilli 2007.2)Dhe mos harroni se kete jave do luani ne udine me udinezen......!!!!! ta shohim nese e keni kaluar apo jo krizen ne kampionat.....ciao,,,,,,,,,derby vazhdon......... :paladin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlani..vazhdon te zhytet....pleqeri te mbare....favalit,maldinit,kalacit,emersonit,por edhe gatuso e ambrozini nuk jan keq pa harruar edhe pleqt me paterica si ronaldo e inzaghi....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mlani..vazhdon te zhytet....pleqeri te mbare....favalit,maldinit,kalacit,emersonit,por edhe gatuso e ambrozini nuk jan keq pa harruar edhe pleqt me paterica si ronaldo e inzaghi....

Nuk e di se ca bahet po juve kena me jua zhyt tapen next time e mos harro se eshte tope rrotullohet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...