Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

sa rendesi i jepni maredhenieve seksuale?

Recommended Posts

Un mendoj se maredheniet seksuale per nje cift jane pothuajse themelore. Sepse bashkimi i dy te rinjve domosdo qe ska si parim te ndenjurit bashke por perfshin edhe seksin biles, shpesh here motivi eshte ky.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per mendimin tim marredheniet seksuale ne shumicen e rasteve jane ato qe e embajne te gjalle nje lidhje por nuk mohoj qe dashuria eshte ajo qe eshte numri 1 per lidhjen e dy personave. Lidhja sa do qe te jete e forte nga ana sentimentale nuk mund te zgjase shume po nuk u pershtaten edhe seksualisht me njeri tjetrin. Po ti breshka po te kishe nje burre te cilin ta doje dhe te beje gjithshka pas tij , do rrije me te po te ishte impotent(nuk them krejtesisht por ne ate faze qe te mos arrish te kesh nje jete seksuale normale) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

breshka po nuk pate nevoje per mardhenie seksuale atehere nuk eshte gje tjeter vec se nje shok. pra dashuria apo ndjenja (sic e quan ti ) nuk eshte gje tjeter vec se te qenit me afer ne intimitet me nje person.

P.S

Me nje shok te ngushte ti mund te tregosh cdo gje te rrish me te dhe te te ngushlloje, buzeqeshe etj... ne momente te ndryshme te jetes: Ky pra mund te jete dhe nje shok gje me te cilen e ben dhe me partnerin. Ndryshimi qendron pra, tek mardhenuia seksuale. hajt tung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuk e kuptova nese dini te lexoni ju apo jo...un nuk thashe se mardheniet seksuale ne nje qift nuk jane te rendesishme (perkundrazi) ...Por nuk mund ta vendosim ne vend te pare...sepse dy persona mund te kene nje mardhenie seksuale te mrekullueshme por dashuria nuk mund te ekzistoje kurr mes tyre si mund te ndodhe edhe e kunderta.....

 

 

per notis....

patjeter qe do rrija me te .... si e mendon dashurine ti Fushe me lule... po po te them qe eshte nje vujtje pa mbarim qe te jep jete...

 

per gonin...

besoj se deri tani kam arrit te dalloj te dashurin me shokun...

 

 

hajt tung...provoni te dashuroni pastaj flisni... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

njerez!

shqiptare!

une mendoj se dashuria eshte dashuri dhe nuk ka te beje me seksin ne te kundert... seksi ne teori duhet te beje pjese ne nje maredhenie sexuale.

 

breshka me pelqen menyra se si e mendon ti dashurine.

me fal nese bej hipoteza pa lidhje por ti duhet te jesh shume pasionale.

vazhdo keshtu!

dashuria nuk eshte fushe me lule" e vertete bile, biagio antonacci thote" che differenza ce tra amare e farsi male?" shqip: "cfare ndryshimit ka mes dashurise e dhunes" te dyja na lendojne por menyra eshte e ndryshme.

pra: teorikisht dashuria nuk ka nevoje per maredhenie sexuale por mishi don mish e nje maredhenie duhet ta kesh, se mos heret ,vone do ta krijosh.

 

shoku goni e biondo notis

nuk e di a jeni dashuruar ndonjehere.

mos u ngutni te jepni pergjigje ose matuni mire se pastaj per vajzat ne jemi perbindesha te pashpirt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

une per vete jam dakort me gonnin dhe notis, dhe sa per thomasin mos paragjyky, si femer, mos me keqkuptoni jo femerat. nuk eshte ofendim, dhe sa per perkthimin thomas, farsi male= lenduar dhe jo dhune.

per mua pa seks nuk do kishte te ardhme nje cift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GONNY une edhe benitale nuk po themi se nuk egziston vetem sexy por sado dashuri qe te kete po nuk u plotesuan deshirat sexuale te njeri tjetrit te dy do kerkojne diku tjeter qofte edhe ne menyre tradhetie ose ndahen.

 

 

 

P.S thomas o bossi nuk jam biond por jam zeshkan dhe take it easy ok!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

o shqiptare nuk e di kush ka te drejte ju i keqkuptoni gjanat...nese un dhe thomas themi se mardheniet seksuale jane vetem nje plotesim ne dashurine mes dy personave, ju thoni se eshte ajo qe mban lidhur dashurine e tyre....shqip e shkurt do te thote po nuk ekzistuan mardheniet seksuale nuk ekziston as dashuria.... ti notis po kalon nje periudhe jo shume te lehte, e dashura jote jeton ne nje kontinent tjeter....du me dite si mbijeton dashuria juaj pa mardhenie...ka te pakten 3 muaj qe nuk e sheh apo jo....

llogjikoni para se me fol se asnje nuk do me i heq rendesine mardhenieve seksuale po beni pak dallimin mes te berit sex dhe te berit dashuri...se jane dy gjera te ndryshme....Ishalla me keni kuptu... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

marrim nje shembull me kritik te nje dashurie qe akoma nuk na perket por do na perkase me kalimin e kohes(te pakten shpresoj).

nje ?ift ne moshe te vjeter qe nuk e ndjejne me epshin ne trupin e tyre, ?fare mendoni se i ben te duhen?

sipas meje seksi eshte deshire epshore qe sigurisht i sherben dashurise por nuk eshte shkaku numer 1.

?una edhe une e mendoja si ju por gjerat qe ndodhin ne jete mua te pakten me hapin syte e me bejne te kuptoj shume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

per breshken e thomasin

po ca pret prej pleqerise

nuk esgte qe nuk jau ka qefi por nuk punon me motorri

dhe cfare mendon te ndahesh ne moshen 80 vjece

ne ate moshe ate rrine bashke veten per shoqeri per mos ndenje vetem.

nuk mas merr mendja se ekzistom me dashuria me ne ate moshe

ne ate moshe ekziston vetem shoqeria dhe detyrimet mes njeri tjeterit

 

talk to you later.

Beni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...