Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Mr^AMD

Barcaleta banale...

Recommended Posts

Nje here ishte nje vajze e cila ishte 16 vjec dhe per mos tu q*** babi i saj e kishte mbyll mrena qysh se kishte lind dhe kur u ba 16 vjece doli jashte ajo edhe zuri shoqe nje vajze ne lagje e cila ishte shume kurve. Nejse dolen gjiro ata te dyja bashke edhe thote ajo curva ksaj: " a shkojme e qihena?" , kjo se dinte cka don me than me u q* edhe i thote pirt se tash po pys baben e po kje gja shkojme neser. Shkon ne darke kjo shpi edhe i thote te jatit : O babe a qihena bashke ? E kap i jati ket vajzen edhe e rreh edhe i tun edhe i thote kjo eshte e qimja ndac me e dite. bahet 20 vjec kjo vajza edhe martohet. Naten e pare te marteses bien me fjete edhe i thote burri ksaj ;" hajde afrou te qihena" .Apapapapapapapapapapa o thot kjo vajza . Me ka q* i her baba edhe me ka dhimt fort edhe nuk qihem ma ne jete teme . E mire i thote i shoqi hajde "qepim" pra meqe nuk don me u q*. E kap i shoqi edhe ja fut mrena edhe fillon tu e "QEP" edhe ksaj filloi ti pelqeje dhe pasi ja beri 5 here u ndalu i shoqi sepse edhe u lodh e edhe ja nxjerr jashte. Pse u ndalove i thote e shoqja? Po ja i thotei shoqi mbaroi fija e penit edhe nukmund te qep ma per sot. Ja fut doren shoqja re rraqet edhe ja prek edhe i thot :" Pse rren mor burre ,ktu paske hala dy "lemsha"akoma pa fillu edhe thu se te kan maru"

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLEDI nje djal trim 17 vje?ar jotonte ne tirane edhe baba i vet i thote

bledi neser vijne gjyshi e gjyshja per vizite po e kena shpin e vogel edhe kane me fjet ne dhom tane e i flej ne guzhin .Po i thote bledi nejse vine gjyshi e gjyshja ehane buke e shkojne me fjet .Ka ora 3 e mjesit ?ohet bledi me ba shurren e nigjon zhurme ne dhomen e babs e te nans e hap deren e shep babin tuj ja q* nanen.

Ka ora 4 ?ohet baba i bledit me ba shurren kur nigjon ne dhomen e e bledit zhurme e hap deren e ?a me pa shef baben e vet lidhun kamsh e dursh e she te birin maja nans e i thote .Bledi pa? faqen e zez ?a je ka i ban nans gjushes tane.i thote bledi

O BAB KUSH MA q*n NANEN EDHE UN JA q* NANEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

pas nje bebati politik midis berishes dhe mediut vendosin te shkojne ne nje pub dhe ndersa po pinin para tyre shfaqet nje vajze lakuriq duke bere striptize dhe ne njeren kofshe kishte bere tatuazh berishen dhe ne tjetren mediun ore e pyet ky i fundit ne ato tatuazhe jemi ne po thote berisha kam kohe qe e kam vene re por nuk po kuptoj ai ne mes mos eshte gje nanoooooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njani kishte nje papagall po fliste shume fjale te pista, nje dite kthehet burri nga puna dhe i thote gruaja i thote qe duhet ta heqim kete papagall sespe edhe sot kisha njerez tek shtepia dhe tha shume fjale pista, ok i thote burri dhe per mos ta mbytur thote po shkoj te aeroporti dhe atje ka turista dhe ndoshta ndonje e merr,shkon atje dhe tek i huaji i pare qe takon ja jep papagallin,hypin ne avion dhe nisin fluturimin, dhe aty kalon kamarierja dhe i thote papagalli kamarieres ej ti kurve ma bjer i biskote se ti q*** ropt, hajt thote kamarierja papagall po ja bjen 1, kalon parpe pas pak kamarirerja dhe prap papagalli it thote ej ti bythq**e ma bjer do uje si ta q*** motren, edhe kete here ja pruni ujin kamarierja, po aty afer rrinte nje plak dhe e pa qe kamarierja ja pruni dy here papagallit, dhe thote po i them edhe une nje here kamajeres, dhe therret plaku kamarieren ej ti putane ma bjer nje wisky se te q*** ne p***, kamarierja e neverikosun shkon te kapiteni dhe i thote qe ne bord jane nje papagall dhe nje plak qe po me ofendojne, kapiteni i thote shkoni dhe hidheni nga dritarja te dy, shkojne edhe i hedhin nga dritarja, papagalli duke kenduar dhe plaku duke bertitur ndiihme ndihme, e pyet papagalli plakun ca ke qe bertet , plaku i thote kam frike nuk di te fluturoj, dhe papagalli ja kthen po ti more rrot,k***t edhe sdin me fluturua dhe flet fjale te te pista ne aviaon

Share this post


Link to post
Share on other sites

kjo ngjarje thone qe ka ndodhur me te vertete ne tirane.

 

Nje cuni ne shkolle te mesme i pelqente nje vajze shume, rrinte te gjithe diten mbrapa dhe e ngacmonte, e ftonte per kafe por ajo nuk pranonte, deri sa nje dite vajzes ju mbush mendja qe te dilte per kafe me ate cunin.

lene takimin per pasdite, djali dhe shkon ne shtepi dhe i kerkon te babes 5 mije leke, per kafet, ja jep baba 5 mije lekshin dhe djali niset me ike, dhe takohen, cuni shume i emocionuar dhe i gezuar qe i kishte pranuar, i thote qe te cili klub shkojme te pine nje kafe, dhe vendosin te shkojne ne nje klub aty afer, shkojne ne klub, sapo ulen ne tavoline, menjehere vjen kamarieri, shume xhentil dhe i pyet se cfare do marrin.cuni per respekt i thote vajzes porosit ti perpara,

-dhe vajza i thote kamarierit per mua sjell,

1 kafe makiato, 1 uje te gazuar, 1 redbull, dhe 1 marlboro te bardhe. -asgje tjeter, tashi per tashi, faleminderit.

-kamarieri kthehet nga cuni dhe i thote po per ju zoteri.

per mua , per mua bjer nje hu (dru) tja q*** ropt ta thej brish ket shkerllate, se une vetem 5 mije leke kam ne xhep.

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (BeniTale @ Mar 3 2006, 10:43 AM)
kjo ngjarje thone qe ka ndodhur me te vertete ne tirane.

Nje cuni ne shkolle te mesme i pelqente nje vajze shume, rrinte te gjithe diten mbrapa dhe e ngacmonte, e ftonte per kafe por ajo nuk pranonte, deri sa nje dite vajzes ju mbush mendja qe te dilte per kafe me ate cunin.
lene takimin per pasdite, djali dhe shkon ne shtepi dhe i kerkon te babes 5 mije leke, per kafet, ja jep baba 5 mije lekshin dhe djali niset me ike, dhe takohen, cuni shume i emocionuar dhe i gezuar qe i kishte pranuar, i thote qe te cili klub shkojme te pine nje kafe, dhe vendosin te shkojne ne nje klub aty afer, shkojne ne klub, sapo ulen ne tavoline, menjehere vjen kamarieri, shume xhentil dhe i pyet se cfare do marrin.cuni per respekt i thote vajzes porosit ti perpara,
-dhe vajza i thote kamarierit per mua sjell,
1 kafe makiato, 1 uje te gazuar, 1 redbull, dhe 1 marlboro te bardhe. -asgje tjeter, tashi per tashi, faleminderit.
-kamarieri kthehet nga cuni dhe i thote po per ju zoteri.
per mua , per mua bjer nje hu (dru) tja q*** ropt ta thej brish ket shkerllate, se une vetem 5 mije leke kam ne xhep.

hahahaha ca kam qesh...... e bukur kjo beni... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (breshka @ Mar 3 2006, 12:29 PM)
hahahaha ca kam qesh...... e bukur kjo beni... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

kur e kam lexua kete kam qene ne bibloteke te shkolles, tek salla e kompiutarve, e gjithe salla ishte qetesi dhe mua me kapi gazi dhe me pat ra gati te fikt tu qeshe dhe e gjithe salla u kthye duke me pare mua, kujtuan se me iku truri, po nuk mundesha as me ju shpjegua gja se sme lente gazi,

Share this post


Link to post
Share on other sites

dialekti.

 

nje malesor i thyer ne moshe, nga fshatrat e lezhes me tradite,kanu e bajrak, punonte ne 1992-93 ne la?.

ne mesdite doli te bleje byreke per te ngrene.

shkon ne byrektore dhe po shikonte shitesin nderkohe qe gatuante por nuk e trazonte.

shitesi i afrohet dhe i thote: zoteri! doni byreke?

fshatari e pyet:ma ?'ka jane?

shitesi: me djath. e doni?

fshatari jo.

shitesi:atehere ?fare doni?

fshatari e shikon i zhgenjyer dhe i thote:jo, jo pai thate.

shitesi e shikon i habitur dhe i thote: me vjen keq por "pai thate" nuk kena.

 

 

per ata qe nuk e kuptuan" pai thate" do te thote mbaj thate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po u tregoj nje histori me tef palushin kush e ka njoh apo i ka nigju zerin

tefa martohet dy her sepse gruja e par i kishte vdek e mer nje goc te re 25 vjece dhe tefa 45 vje mirpo tefa del ne pjatc ca cuna e shohin tefen dhe filluan te flisnin me njeri tjhetrin me te madhe ne menyr qe tefa ti nigjonte citojn qunat tef palushi me nuse te re pak per veti e shum per ne mirpo tefa i nigjoj mir dhe ndalon e u pergji o mor ju quna te ri kur ka ken tefa i rri nanat mP*dh* ia u ka pas q*r pra ju jeni fmia mi e njerken tuaj nuk keni se si me ee..............''''''''''''

 

 

ju lutem perdorni *

Edited by breshka

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (aldo @ Mar 5 2006, 04:43 PM)
po u tregoj nje  histori  me  tef palushin  kush e ka  njoh apo i ka  nigju  zerin
tefa  martohet  dy her sepse  gruja e  par  i kishte  vdek  e mer  nje  goc  te re  25 vjece  dhe tefa  45 vje  mirpo tefa  del ne pjatc  ca cuna e  shohin tefen  dhe  filluan  te  flisnin me  njeri tjhetrin me te madhe  ne  menyr qe tefa  ti nigjonte citojn  qunat  tef  palushi me nuse te re  pak per veti  e shum per  ne  mirpo tefa  i nigjoj mir  dhe  ndalon e u pergji  o mor  ju quna te  ri  kur ka ken tefa i rri  nanat mP*dh*  ia  u ka pas  q*r pra ju jeni fmia mi e mjerken tuaj nuk keni se si me  ee..............''''''''''''

nje i vjeter martohet me nje goc te re

mirpo kuishia i vente tek kopeshti goces ?do dit dhe ja lypte dhe ajo nuk pranonte mirpo nje dit tjeter qfar ndodhi plaku kishte shkuar me perpara ne kapsht dhe po pastronte domatet po i lidhte dhe ishte i ulur vjen nusja me von dhe kuishia se e pa qe iku per te kopshti dhe ja lyp perseri i thot nusja vetem te me lesh rehat do ta le por vetem me nje kusht po i thot ai e pranon do me fusesh vetem majej e jo te gjithin mir i thot kuishia e nigjon plaku dhe ngrihet ne kemb e i thot po vetenm njat maje ka se flatera nuk ka per ta ndaluar mi ?????????????????'

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

dy vete duke plotesuar nje fjalekryq...

 

thote i pari: organi gjenital i femres, hmmmmmm, dhe mendohet...

 

- sa germa ka? - pyet i dyti

 

- 4, - pergjigjet i pari...

 

- horizontalisht apo vertikalisht? - pyet perseri i dyti...

 

- horizontalisht... - pergjigjet i pari...

 

- ok e gjeta plako, thote i dyti... eshte goja tongue.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bark te nans ishin tre binjak dhe pysin njani tjetrin qa do te bahen kur te dalin prej aty dhe te rriten.i pari thot do bahem elektriqist se asht shume terr ktu.i dyti thote do bahem idraulik se kan shperthy tubacionet dhe jena permyt.kurse i vogli thote une do bahem polic,e pysin kta tjeret pse?dhe u pergjigjet se qa asht nji tullac qe sa her vjen e hyn ne na pshtyn :66: :66:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ne gjermani ne kohen e hitlerit ishte organizuar nje gare jashte normales.

gara ishte: perfaqesuesit nga te gjitha shtetet e botes duhet te zgjidhnin nje mace ne mes te shumtave te mbledhura dhe te kryejne raport seksual me te per te pare se cila race ishte me e forte nga ky kendveshtrim. mes ketyre ishte edhe nje shqiptar.

macet podhen dhe çmimin e pare e mori gjermania me 11 zogj mace,

te dytin franca me 8,

te katertin america me 7.

te gjitha vendet e tjeraki shin me pak se 7 por dhe me shume se 3 me perjadhtim te shqiptarit qe kishte pasur vetem 1.

me te pare kete te veçante mjeket u hyne studimeve per te kuptuar pse vetem nje.

i bejne testin shqiptarit e çdo gje ishte ne rregull atehere vendosin te shkojne e te marrin macen me te cilen ishte çiftezuar por me te marre kuptojne se ajo nuk ishte mace por dac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

djali - baba, baba! pse kur jam shtrire k..i im ngrihet nderkohe qe kur une ngrihem me ulet.

babai - epo dy k..a njeheresh nuk mund te qendrojne te çuar.

 

ne komunizem.

 

bleresi - shitese! o shitese! a mund te me japesh dy kile djathe?

shitesja - dy kile djathe jane shume e ka rregulla. mund te te jap vetem 250gr.

bleresi - te lutem. sepse jam fejuar e po organizoj nje feste me shoket tek shtepia ime.

shitesja - epo meqe eshte rast i rralle mundem te bej edhe perjashtime por ti duhet me pare te gjesh nese p.lli im ndodhet perpara apo mbrapa.

(shitesja ul te mbathurat dhe ja tregon nga perpara duke qendruar ne kembe)

bleresi - pyetje e thjeshte. eshte perpara.

(shitesia kthehet nga mbrapa dhe perkulet ne 90°)

shitesia - je i sigurte?

bleresi - jo e ke nga mbrapa.

shitesia - derisa te arrish ne perfundimin e kesaj dileme nuk do marresh djathe.

(bleresi kthehet ne shtepi ku gjen shoket qe po e prisnin)

shoket - a more djathe?

bleresi - derisa t'i zere vend p.lli shiteses nuk do kemi djathe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burre e gru naten e pare te marteses. Gruja ne shtrat burri tu u sjell neper dhome. Gruja per me e fut burrin ne shtrat i thet qe ka ftohte. I shoqi ja kthen:

-merre nje batanije e mloju

Gruja parap i thet qe ka ftohte

-merre jorgan-ja kthen i shoqi

Grus i qohen nervat edhe i thote:

-O burre ti e di qe un e kam nje vrime?

Ndersa i shoqi ja kthen

-A po andej te hyn era ty qe ke ftohte. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nje dite djali i thote babait:

Djali: O babi, cfare do te thote Politika?

Babi: Po ja le te marrim nje shembull.

Un jam ndermarresi pra, jam kapitalisti

Mamaja qe drejton leket eshte qeveria

Gjyshi eshte bashkia sepse eshte me i vjetri

Kjo rrogtarja nga Venezuela qe kemi eshte klasa puntore

Dhe keshtu te gjithe shqetesohemi dhe punojme per ty qe je populli, ndersa vellai i yt i vogel (6 muajsh) eshte e ardhmja.

E more vesh tani biri im?

Mepas djal shkon duke menduar ate cfare i tha Babi. Gjate nates Djali zgjohet nga te qarat e foshnjes (vellai i vogel) i cili kishte bere mutin ne panolina.

Don te zgjoje mamin por ajo ishte duke fjetur.

Shkon tek babi por e gjen ate duke palluar Venezuelanen dhe gjen gjyshin qe po shikonte nga vrima e celesit.

Te gjithe ishin kaq te zene sa qe asnje nuk e dallon pranine e djalit.

 

Te nesermen Babi e pyet perseri djalin:

Babi: he more bir e kuptove fjalen politike?

Djali: Po babi e kam kuptuar.

Kapitalistat ja fusin puntoreve.

Bashkia rri dhe ben sehire , shikon.

Qeveria ja fut gjume.

Per popullin nuk e can asnje fare.

Ndersa e ardhmja eshte zhytur ne mut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nje hardhuce tue shetite nje dite ne xhungel e sheh majmunin hyp ne nje peme tu pi nje cigare te trashe. Hyp hardhusa ne dege e i thot e-ça je tu pi ashtu? I thote majmuni; Kjo eshte nji gjethe e re, shume e mire, hashash e ka emnin. Na e provoje. e merr hardhuca e i fut nja dy tri te thithme e fillojn e i merren mend .. ei thote majmuni ika me pi uje... Ik hardhuca e tu marre kambesh shkon e bjen ne nji pellg, moment qe nji krokodil i madh del mga uji e njxerr nemaje te hundes.. -Ç don ketu moj hardhuce?, ik ik... --- Rri mire i thote hardhuca ,se me te kape ne dore...

-prej ka je tue ardhe -e pyt krokodili.

i thot hardhuca se qatje ne ni dege , majmuni asht tu pi diçka te forte.

Del krokodili kadale kadal prej ujit, i hafrohet pemes edhe ngjitet tue u kape per trung. Kur e shh majmuni i thote:

-HHee mooj hardhuucee , a e pive krejt liqenin aa hahahaha? ????!! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pyetja - çfare emri i shkon me shume nje prezervativi?

pergjigja - Liza.

Arsyetimi - Sepse hyn "ne boten e çudirave", (perchè entra nel paese delle meraviglie)

 

E degjova sot, por mendoj se ne gjuhen shqipe e humbet pak kuptimin pasi shqiperimi i "Lisa ne boten e çudirave" nuk ka qene i sakte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...