Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Puthja e pare

Recommended Posts

Bah mos ma kujto, gje e shpifur ishte. Mu duk sikur preka nje darrase per 3 seconda pastaj e lashe te ikte. unsure.gif

Per mendmin tim puthja eshte si nje pune, sa me shume te praktikosh aq me mire eshte. And do not forget "great lovers are made, not born".

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (notis @ Wednesday, Apr 27, 2005 08:12 pm)
Eternita noshta ai qe te ka puthe ty ska dite qe te puthe mire se po te putha une sdi me ike me tongue.gif:P:P:P:

Ha.

 

P.s : ik se na nxore faqen e zeze, do kujtoje Gonny pastaj se... biggrin.gif wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

puthja ime e pare:

 

Nate. Dritat e makinave ndriconin stolat e parkut ku une dhe "ajo" ndodheshim.

Une dhe "ajo" ishim te emocionuar pasi prisnim te dy te njejten gje "puthjen e pare". Ate puthje qe e kisha pritur shume. Era e lehte na perkedhelte dhe si ne nje menyre metaforike na fshinte djersen qe emocioni krijonte. Kisha pare te putheshin. Kisha provuar te puthja doren time. Isha adoleshent. Prisja nje puthje te vertete tashme..... dhe ja qe po afrohej. Mbyllem syte si te cmendur, te kapur per dore dhe keshtu me sy mbyllur u munduam te preknim buzet. Puthjes ja arritem, ishte pak e shpejte, pak e vrullshme, pak e dhimshme (nga perplasja), pak e pakuptimshme dhe e pashije megjithese njeri-tjetrit i thame te kunderten (qe ishte shume e bukur). Dhe pse atehere nuk ishte shume e bukur, tani eshte nje kujtim shume i bukur qe mbetet ne mendjen time.

 

Eternita ke te drejte."Sa me shume praktike aq me mjeshter puthjesh behesh".

P.S. Tani jam mjeshter (provare per credere). j/k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomas po ca me provare me ty mer se ti te shkon me shoqet, ose grate e shokeve iiii lene krejt.

 

Notis my baby, ku je mer dreq se na ka marre malli

 

Gonny mire thote ai me lart shpejt kujton se i kap gjanat ti. wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eternita

Kur Zoti t' fale dhunti, bukuri, mencuri dmth nje kryeveper e Zotit si "Une" vajzat e mbara nuk rezistojne dot qofte ato te shokeve, ato te t'panjohurve apo te armiqve. Uroj qe ti te mos me shohesh se ne te tille rast do mallkosh fjalet e thena mepare.

P.S. nuk kam kerkuar kurre ti bej keq njeriu por njerezit perfitojne nga miresia e shpirtit tim dhe del ne drite sikur UNE jam i keq.

P.S. e thena e mesiperme ishte nje menyre per te kthyer nje pergjigje te rendomte shprehjes tende pak te shpejtuar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomas degjo ketu. askush nuk te beri te keq apo te mire. Qendrimi im eshte se nuk te njoh dhe mund te krijoj nje pershtypje per ty vetem nepermjet fjaleve qe ti shkruan. Ta shkruajta ketu dhe jo tek "eros" pasi ishin perdorur ca fjale "te renda" per mua te pakten dhe bene mos te kthej pergjigjen atje. S'kam asgje kundrejt teje personalisht, ketu bejme shaka ne radhe te pare, dhe ne radhe te dyte duhet ta kutposh(dhe mos ta kutposh s'ben asgje) se ai veprim qe ke beri ti ishte shume i shemtuar dhe e pafalshme (mendoj une). Pamvaresisht se ne cfare "halli" ishte ti nuk justifikohet ai veprim. Dhe e vetmja menyre qe ti ta kuptosh sesa te vret ajo gje eshte "te te bije ne kurrizin tend" (gje qe s'ta uroj). Jo po e kutpuar me vone(kur te vijne mend s'ti hane as qente) por sesa e sa kane qen ne poziten tende por nuk kane bere si ti. Une te dashurit te shoqes dhe sikur te jete me bukuroshi ne bote, kurre dhe perseris kurre nuk do ia lejoja vetes as ta shihja ne drejtim tjeter pervecse si nje shok apo si nje kusheri qe s'te shkon mendja per ashu...gjerash. sikur thojme ne ketej " once a cheater always a cheater".

P.s ti tregove historine ne forum atehere duhet te presesh, pranosh komente, pasi per kete pune eshte forumi, apo do te pergezoj per "ate veprim" te shemtuar mendoj une, pastaj te bej dicka ose te them dicka tjeter te keqe pas shpine. S'eshte e drejta ime te tregoj se kush je pasi thashe nuk te njoh dhe s'kam paragjykime, por veprimi i bere, s'ka me nevoje per komente se e bera tashme.

Gjithe te mirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (thomas @ Thursday, Apr 28, 2005 10:20 pm)
puthja ime e pare:

Nate. Dritat e makinave ndriconin stolat e parkut ku une dhe "ajo" ndodheshim.
Une dhe "ajo" ishim te emocionuar pasi prisnim te dy te njejten gje "puthjen e pare". Ate puthje qe e kisha pritur shume. Era e lehte na perkedhelte dhe si ne nje menyre metaforike na fshinte djersen qe emocioni krijonte. Kisha pare te putheshin. Kisha provuar te puthja doren time. Isha adoleshent. Prisja nje puthje te vertete tashme..... dhe ja qe po afrohej. Mbyllem syte si te cmendur, te kapur per dore dhe keshtu me sy mbyllur u munduam te preknim buzet. Puthjes ja arritem, ishte pak e shpejte, pak e vrullshme, pak e dhimshme (nga perplasja), pak e pakuptimshme dhe e pashije megjithese njeri-tjetrit i thame te kunderten (qe ishte shume e bukur). Dhe pse atehere nuk ishte shume e bukur, tani eshte nje kujtim shume i bukur qe mbetet ne mendjen time.

Eternita ke te drejte."Sa me shume praktike aq me mjeshter puthjesh behesh".
P.S. Tani jam mjeshter (provare per credere). j/k

thoma ndosha ai momenti i puthjes tende mund te jete i vertete por mua mu duk me shume me nje film romantik dhe ata ndoshin vetem ne filma se besoj askush nga ne nuk ka mundur te ndjeje nje dashuri te tille sikur ajo e filmave romantik prandaj "koψε κατι" bye

Share this post


Link to post
Share on other sites

une po munohem me marr pak experience prej jush qe t mos baj naj figure te keqe kur t me bin rasti (kot kshu si qorri n shej e) me puth ken......sipas jush gjuhen a duhet me e majt mrena apo me e nxjerre jashte sa i fice kur puth diken per her t pare,psh ikaq tongue.gif tongue.gif hajt sciao

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahhahhahhahh gentoo qa e ke ba te fort naq po ti lut zotin qe te vin mor se kur te vin aa te meson puna vet naq

 

 

po si mor nuk e ke dhan alal puthje e pare tesh qe ju dhe se nuk kma puth kende tash po turren vajzat e forumit ne ty po ruju fort ti lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

puthja ime e pare ka qene shume emocionuese dhe shume e bukur

 

dhe pse ndodhi gjithcka papritur dhe nuk ishim te pergatitur gjithesesi ishte dicka shume e bukur

 

dmth ishim duke hipur ne metro dhe pak para se te ndaheshim ai u afrua dhe me puthi lehte tek faqja dhe ne momentin kur une ngrita koken dhe u shikuam ne sy aty ndodhi magjia dhe buzet tona u bashkuan..per smile.gif fat te keq erdhi metroja dhe mqs une duhet te shkoja ne drejtimin tjeter dhe ai ne drejtim te kundert ate nate u limituam vetem me ate puthje pra vetem me purhjen e pare qe ishte e mrekullueshme...... tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...