Jump to content
Veriu Forum

njona

Antare
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

 1. Dikush tjeter mund te kete turp me e than pasi te tjeret mund te habiten me numrin tmerresisht te madh apo te vogel pasi jetojme ne nje shoqeri qe s´rresht se veni epitete, edhe te pa shprehura. Postimi im ishte thjesht shaka, se kjo teme per mendimin tim as nuk duhet te hapet. Nuk eshte bisede te cilen e diskutojme ne rrethin e shoqeris perditshme. Eshte dicka personale dhe mund te diskutohet mes shoqeris te ngushte ose nje personi qe ke besim :D
 2. Kush o dorina re? Dorina Kyci e? :P :tongue: Nese po ma mer mendja se mund ta pranojne ne teme, se gjith e kan pas dashnore cafken :D loool rri urte moj. Ne fakt Woody Allen thote "Mos e shani sepse eshte dashuri me dike qe dashuroni" :P Dashuria jetes...sja kan fut kot kur kan thon dashuria par nuk harrohet :P
 3. Kush o dorina re? Dorina Kyci e? :P :tongue: Nese po ma mer mendja se mund ta pranojne ne teme, se gjith e kan pas dashnore cafken :D
 4. njona

  Hi! Prsh :)

  Mirse te erdha G3NTO ;) Se di me ke te ngjakam...por ca zbo vaki :P
 5. Te gjith bejme plane per jeten dhe per te ardhmen tone, ndonjeher vete jeta sic e ke planifikuar ndonjeher na del me mire, ndoshta ndonjeher me keq, mbase na duket keq per momentin por ne fund te fundit mesohemi qe ky ishte fati jone. Planifikojme per te provuar fatin deri ku do arrime :)
 6. Nuk jam aspak dakort me ty... nje njeri qe njeh me pak se nje muaj mund ta quash shume me shume shok se nje njeri qe njeh nga 8 vite..simbas meje eshte dicka shume personale dhe kjo ama nuk do thote qe ngaqe e njeh nga shume kohe e ke shok/shoqe e nje shoqeri nuk mund ta quash shoqeri te mire apo ngushte vetem ngaqe ke pak kohe qe e ke... Ne rregull ti ke mendimin tend un kam timin. Un nuk po them qe te gjith ata qe kam 8vjet qe i njof i quaj shok/shoqe te ngushte, se mudn te ndodh qe dike qe kam 2muaj qe e njof mund te me ec me shum shoqeria se me nje shoqe te thejsht qe kam vite qe e njof. Personalisht mendoj qe duhet te kesh shum koh te konsiderosh dike shok ose shoqe te ngushte, sepse duhet ta njohesh mir e te te njoh mire, tja dish dhe ti di huqet, tipin qe ka dhe qe ke e shum te tjera. Si mund te quash dike qe ke 2muaj qe e njef shoqe/shok te ngusht, i ke besim ti tregosh nje ndjenje tenden ose problem tendin personal?? Un personalisht nuk i kom besim, me duhet shum koh qe ta njof dhe te ndihem lirshem te flas me ate person.
 7. njona

  Hi! Prsh :)

  Flm xoxi & Agron per mirpritjen tuaj :)
 8. Sa makina ndron njeriu ne jete?? Shum makina apo jo, por makinen e par se harron kurr. Njeriu eshte i afte te dashuroj saher ti nevoitet ne jete, por ama heren e par qe ka dashuruar nuk e harron dot, jo se do jet i/e vetmi/ja qe ka dashuruar por ka qen hera e pare qe ka ndjer ose provuar ndjenje te till.
 9. fjala e ngusht eshte e fort shum, nuk e besoj qe te behet dot njeri shok/shoqe i ngusht duke menduar jo po kemi kaq muaj jo po kaq vite. Dikush mund te me behet shoqe e afert shum ndoshta 1 muaj ndoshta 1 vit, nuk ver re kohes por me shum shoqeris dhe sa na shko muhabeti me njera tjetren. Shok/shoqe ngusht mund te quash dike qe ne femijeri ose mbas shum vitesh shoqeri. Kam shok te ngusht, dhe arsyeja qe e quaj shok te ngusht eshte sepse ka mbi 8vjet shoqeri me ate person.
 10. njona

  Hi! Prsh :)

  Si anetare e re thash te bej nje pershendetje shpejt e shpejt :) Mirse ju gjeta & mir u lexofshim neper forum :D Ciao
×
×
 • Create New...