Jump to content
Veriu Forum

lezhjan

Antare
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

  1. A e dini se .... * Syri i nje struci eshte me i madh se truri i tij. * Ne trurin e maceve ka 32 muskuj. * Seul (kryeqyteti i Korese se Jugut) ne gjuhen vendase do te thote kryeqytet. * Ne SHBA 1/3 e zezakeve mes 20-29 vjeç jane ne burg ose nen hetim. * Nje mashkull harxhon mesatarisht 3350 ore duke u rruajtur e qethur. * Kur thyhet nje xham disa copeza shperndahen me shpejtesi 3000 milje ne ore. * Bethoveni para se te kompozonte fuste koken ne uje te ftohte. * Planeti Uran mund te shihet me sy te lire. * Ajsbergu me i madh i matur deri me sot ka qene me gjatesi 200 milje dhe gjeresi 60 milje, ai ka pasur nje siperfaqe me te madhe se Belgjika. * Dallga me e madhe e regjistruar deri me sot ka qene ne vitin 1971 ne Ishullin Ishigaki, Japoni, me lartesi 85 m. * Ne nje nate te kthjellet mund te shihen rreth 2000 yje me sy te lire. * Vetem mushkonjat femra piskojne. * Lindjet vjetore ne Indi, e kalojne popullsine e Australise. * 96% e sallatorit, eshte uje. * Ne 1 kg limon ka me teper sheqer se ne 1 kg luleshtrydhe. * Shteti me me teper rruge te asfaltuara eshte Franca. * Ajnshtajni deri ne moshen 9-vjeçare nuk fliste normalisht. * Nje shqiponje mund ta shohe prejen e saj qe 3000 metra larg. * Kuajt mund te qendrojne deri ne 1 muaj ne kembe. * Eshte e Nuk mund te teshtish pa i mbyllur syte. * Fluturat shijojne me ane te kembeve. * Delfinet flene me nje sy hapur. * Nje njeri qesh mesatarisht 13 here ne dite. * Minjte mund te durojne pa uje me teper se devete. * Ne trupin e nejriut muskuli me i forte eshte gjuha. * Pavaresiht nga madhesia dhe trashesia nje flete nuk mund te paloset me teper se 9 here. * Femrat i perpelitin syte 2 here me shume se meshkujt. * Nje ari i rritur mund te vrapoje po aq shpejt sa nje kale.
  2. ina_84 nuk do ti kemi ato shance me shku deri ne finalen e champions league . mi bashku te gjithe futbollistat e shqiperise (me te miret) edhe me ato do shkoni deri ne fazen e 2 . kshu qe i bie vec ta enderrojme ate gje .
  3. une jam me Beselidhjen >> Shqiperine >> Bayern Munchen >> Gjermani :D
  4. Ej tifozat e beselidhjes mblidhuni edhe nje here ketu .Para beselidhjaaaaa
×
×
  • Create New...