Jump to content
Veriu Forum

sunullah_islamii

Antare
  • Content Count

    1
  • Joined

  • Last visited

  1. OK debatet reth "islamizimit"te shqipatrit ka qen dhe do te jet nje tem e pafund deri sa ekzistoj ata "me perde ne sy" thjesht un jam nje djalosh 22vjeqar mbi te gjitha musliman,rastesia ka qen e tille qe jam shqiptar apo thane ndryshe All-llahu deshi qe une te jem shqipetar...nje xhe che me ben te mburem deri diku por nuk do te kisha kaluar keq nese psh do isha nje franqez,kinez,apo gjerman...per mua kombi sesht gje tjeter vetem se rastesi..,nga te gjith keto fjali nga disa "intelektual"qe mundohen ta xhejn fajtorin e krejt ksaj "tragjedie" potencohet populli turk..,thuaja se ata skan pas popuj tjer te islamizojn por jan mar me dy a tre milion popull(flas per popullin shqiptar)..,ok te pranojm se turqit na kan islamizu me dhun..,shkojm me tutje,un jam i lindur ne qytetin e shkupit si shqipetar musliman,babi im poashtu,gjyshi im ishte i lindur ne nje fshat afer shkupit,stergjyshi po ne at fshat ,kastragjyshi etj etj...thuhet se kryepari i atij fshati esht i ardhur nga shqiperia..,ska fakte qe ka qen i krishter..,por te supozjm se qe esht i tille dhe se turku me thik dhe me dhun ja ka imponu islamin..! qu be tash me mua? 700vjet me von..,nje shqipar 22 vjecar shekulli 21 2006viti..,tash turku esht shum larg mua as qe me nje dhe as qe intersohet per mua dhe per popullin tim..,mundeni te thoni ti ke trysni familjare qe te jesh musliman..,them thjesht jo mundem te konvertohem ne qfardo..,zgjidhja esht e imja dhe pike..,nese dua te jem i krishter ska njeri qe mund te me ndaloj..,un thjesht dhe shum moshatare e mi nga te gjitha viset shqiptare jemi BINDUR qe islami esht nje ruge e lumturise dhe pike. Nuk na ka ber dhun turku apo arapi per ket bindje as tradita familjare po thjesht jemi me nje rruge te cilet miliona njerez me e kan gjetur pa mar parasysh se ku jan dhe qka jan..,Kjo lufte e ketyreve "intelektualeve" ka filluar shum shekuj me par por per fat temire gjithnje kan deshtuar..,sot me vjen mir kur shkoj ne tiran apo ne prishtin se si te rinjte me te madhe jan asaj rruge te lumturise..,pa komplekse ata hecin rruges.., tregohemi pa komplexe popujve tjer se qfar jemi..,mburemi kur i themi naj arapit apo turkut pakistanezit se jemi shqiptar,jo sikur ata qe jan jasht rruges qe jan ne paris qe turperohen ti thon vetit se jan shqipatr dhe kur takohen me naj femer e huaj ne perendim automatikisht ndrojn etnitetin duke u deklaruar si GREK,ITALIAN,KROAT,madje bien edhe aq posht behen edhe serb vetem e vetem mos te refuzohet,e dim se qfar reputacioni ka shqipetari ne perendim.THjesht desha te shkruaj ket leter vetem e vetem ti thras ata "intelektual" ti bashkohen kesaj rruge ku jam un dhe shum shqipetar..,sepse lufta e tyre gjithnje do deshtoj ne kete jet ndersa per at tjetren te amshueshem jam i bindur se do te jen te deklasuar... paqja dhe meshira mbi te gjithh ju...
×
×
  • Create New...