Llogaria ime
AOL Portal Sport

Zyrtare, Berluskoni shet Milanin


Pas 30 vitesh nė krye, Silvio Berlusconi ka shitur Milanin.

Mediat italiane flasin pėr njė marrėveshje tė arritur mė nė fund mes Fininvestit, pronare e 99.93% tė aksioneve tė klubit kuqezi dhe njė grupi investitorėsh kinezė qė do tė paguajnė 740 milionė euro (pėrfshirė 220 milionė euro borxhe) pėr tė blerė tė gjitha aksionet e klubit 7 herė fitues tė Ligės sė Kampionėve.

Firmat do tė vijnė mė vonė gjatė ditės, ndėrsa kalimi pėrfundimtar i klubit te pronarėt e rinj do tė bėhet nga fundi i vitit.

Njė surprizė kjo marrėveshje, pasi Milanin nuk po e blejnė investitorėt tė cilėt kishin disa muaj nė negociata, por njė grup i ri i pėrfaqėsuar nga menaxheri Yonghong Li.

Nga sot, merkatoja e bllokuar e Milanit do tė kalojė nė duart e grupit Sino-Europe Investment Management Changxing.

Tags:
Lexuar 293 here / Marre nga top-channel.tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?