Llogaria ime
AOL Portal Sport

Wenger mohon largimin nga futbolli


Pavarėsisht rezultateve tė dobėta dhe mungesės sė trofeve tė rėndėsishėm me Arsenalin, Arsene Venger, nuk ka ndėrmend tė tėrhiqet.

Karriera e trajnerit tė Topcinjve tė Londrės duket se ėshtė e desntinuar tė vazhdojė edhe pėrtej fundit tė kėtij sezoni.

Kėtė fakt e pohon vetė francezi, i cili shprehet se nuk e shikon tė arsyeshėm , tėrheqjen nga futbolli, edhe pse nė media po flitet shumė pėr njė largim tė tijin nga Arsenali.

“Do tė vazhdoj tė jem nė rolin e trajnerit edhe pėr sezonin e ardhshėm. Tek Arsenali apo ndonjė skuadėr tjetėr, kjo ėshtė njė pjesė qė do ta mendoj nė fund tė sezonit, pasi momentalisht kam gjėra tė tjera mė tė rėndėsishme pėr tė bėrė . ”

Humbja e thėllė nė Champions League kundėr Bayern tė Mynihut me rezultatin 5-1, distanca prej 10 pikėsh nė kampionat ndaj Chelseat kryesues, tė gjitha kėto kanė bėrė qė tė rriten dozat e tensionit mes tifozėve dhe skuadrės.

Fitimi i titullit kampion pėr Arsenalin ėshtė kthyer nė njė mollė tė ndaluar pasi ky trofe i mungon qė nga viti 2004, si pasojė e kėsaj lamtumira e Wenger duket e pashmangshme kėtė herė, madje mediat britanike kanė projektuar dhe kandidatėt e mundshėm pėr tė marrė nė drejtimin e Arsenalit.

Ndėr emrat e pėrmendur janė trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, Leonardo Jardim i Monacos dhe tekniku i Borruisa Dortmund Tomas Tuchel.

Tags:
Lexuar 364 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?