Llogaria ime
AOL Portal Sport

Starton nė Tale tė Lezhės kampionati i parė i peshkimit


Tė pasionuarit pas peshkimit tashmė mund tė sfidohen nė njė garė kombėtare.

Federata e Peshkimit Sportiv e nisi nga plazhi i Tales nė Lezhė garėn e kampionatit tė parė kombėtar.

Rreth 51 peshkatarė kanė marrė pjesė nė etapėn e parė tė surfcasting-ut Shqiptar, tė cilėt u ndanė nė grupe me nga dy persona dhe tė shkėputur nė 10 m distancė nga njėri tjetri, nė Tale tė Lezhės.

Ata u pėrpoqėn, edhe pse nė njė sezon tė vėshtirė, pėr tė kapur peshk nė kėtė formė, tė fitojnė sfidėn me kushtet sezonale, nė njė lloj peshkimi tė organizuar dhe ku qėllimi kryesor ka qenė pjesmarrja.

“Ėshtė evenimenti i parė i federatės sė peshkimit sportiv. Surfcasting ėshtė mė masiv, ėshtė peshkim nga bregu, megjithse nuk jemi nė sezonin e duhur, pasi peshku nuk vjen kollaj nė breg nė kėtė kohė. Tė gjithė konkurentėt janė tė mėrzitur qė nuk po kapin peshk, por janė edhe tė lumtur e tė kėnaqur qė pėr herė tė parė po organizohet ky eveniment”, tha kreu i federatės sė peshkimit sportiv.

Vetėm njėri nga konkurentėt nė kėtė garė tė vecantė, arriti tė kap njė peshk, nėse mund tė quhet ky prej 14 cm, por qė gjithsesi nė bazė tė rregullores sė surfcasting, mjafton qė peshku tė jetė mbi 12 cm pėr t'u konsideruar dhe ky peshk prej 14 cm i dha 14 pikėt e para peshkatarit nga Tirana, Nuri Beli.

Tags:
Lexuar 1657 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?