Llogaria ime
AOL Portal Sport

Rey Manaj i jep njė pikė Peskarės nė tranfertė


Futet nė fushėn e lojės nė minutėn e 70 dhe menjėherė lė gjurmė duke shėnuar njė gol me vlerėn e 1 pike nė transfertė pėr Peskarėn.

Fjala ėshtė pėr sulmuesin Lushnjar tė kombėtares shqiptare, Rey Manaj i cili ka arritur tė shėnojė njė tjetėr gol kėtė javė nė kategorinė e mė tė mirėve tė futbollit italian.

Paskara udhėtonte kėtė fundjavė pėr transfertėn e vėshtirė tė Xhenovas.

Titullar kėtė takim e nisi vetėm Ledian Memushaj, i cili mban edhe shiritin e kapitenit te ekipi i tij, ndėrsa Rey Manaj ishte lėnė nė stol pėr tė zėvėndėsuar mė pas pikėrisht Vlonjatin.

Vendasit arritėn tė shėnojnė menjėherė sapo nisi pjesa e dytė e takimit me Simeonen, djali i trajnerit tė Ateltico Madrid.

Oddo, trajneri i Peskarės mendoj tė bėjė ndryshime nė minutėn e 70, duke hedhur nė fushė talentin shqiptar.

Rey Manaj po bėnte tė gjitha pėrpjekjet pėr tė gjetur golin e barazimit dhe mundi i tij u shpėrblye nė minutėn e 86.

Nė vendin e duhur dhe nė momentin e duhur, Manaj shfrytėzon mė sė miri njė asist nga Zampano dhe gjen golin e barazimit pėr Peskarėn, duke i dhėnė njė pikė ekipit tė tij.

Ndėrkohė, njė tjetėr paraqitje tė mirė ka bėrė edhe portieri Strakosha me Lacion, ku ishte sėrish titullar. Ekipi i tij arriti tė fitojė 2-0 ndaj Empolit.

Tags:
Lexuar 289 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?