Llogaria ime
AOL Portal Sport

Rajola zbulon: Ibrahimovē kėrkoi tė shkonte tek Napoli


Mino Raiola u bė edhe mė i famshėm e i pasur kėtė verė, pasi ēoi Pogbanė nga Juventusi te Manēester Junajtid pėr shudra rekord.

Aty Raiola ēoi edhe Zllatan Ibrahimoviēin, pėr tė cilin zbulon diēka tė veēantė:

"Ibra ėshtė i Junajtid sepse ashtu kishim vendosur prej kohėsh. Megjithatė, kur Ēiro Ferrara la futbollin dhe Ibra shkoi nė Napoli, mė tha se dėshironte ta mbyllte karrierėn aty. Megjithatė, Seria A nė kėtė moment nuk ka rivalitet pėr kreun dhe kėshtu Ibra nuk kthehet".

Raiola flet edhe pėr transferimin e Higuainit nga Napoli te Juventusi:

"Tė isha unė nė vend tė Napolit, do e shisja edhe pėr mė pak. Napoli ka bėrė marrėveshje fenomenale, 90 milionė euro ėshtė njė shifėr e ēmendur. Nė raste tė tilla nuk duhet thėnė kurrė jo, pak rėndėsi ka nėse mė pas pendohesh".

Baloteli shkoi nė Francė: "E ēova atje, sepse po tė kthehej nė Itali do fillonte sėrish nga justifikimet. Te Nica nuk ka arsye pėr t'u ankuar".

Raiola kritikon ashpėr Ligėn e Kampioneve: "Kompeticion qė po vret kampionatet, sepse pasuron klubet e mėdhenj dhe shkatėrron tė vegjlit.

Mrekullia e Lesterit nė Angli nuk ndodh mė nė Champions, fitojnė gjithė Barcelona, Reali a Bajerni. Klube si Bolonja nuk do luajnė kurrė nė Champions dhe do mbeten gjithnjė e mė larg kreut. Klubet e mėdhenj duhej tė shkėputeshin nga UEFA, por kur tentuan kėtė verė, UEFA u dha mė shumė parį".

Tags:
Lexuar 282 here / Marre nga sportal.al


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?