Llogaria ime
AOL Portal Sport

Mourinho-Conte, “luftė” pėr Alvaro Moratėn


Alvaro Morata duket se do t’i thotė sėrish lamtumirė Realit tė Madridit.

Sipas asaj qė publikohet nė median spanjolle, destinacioni i ardhshėm i sulmuesit duket se do tė jetė Premier League, edhe pse nė drejtim tė tij ka shfaqur interes edhe Milani.

Nė Angli, dy janė skuadrat qė po e kėrkojnė me ngulm Alvaro Moratėn dhe bėhet fjalėr pėr Manchester United dhe Chelsea.

Mourinho, i cili nė sezonin 2010-2011 i dha mundėsinė Moratės tė bėnte debutimin me fanellėn e Realit tė Madridit, do tė kėrkojė tė pėrfitojė nga situata e vėshtirė qė po pėrjeton lojtari, pas kthimit nė Madrid nga Juventusi.

Hapėsirat nė skuadėr nuk i janė krijiuar shpesh pėr shkak tė pranisė sė Ronaldos, Bale dhe Benzemasė dhe tani Mourinho e kėrkon ta ketė sėrish nėn urdhrat e tij, pėr t’i dhėnė rolin e protagonistit duke parė edhe dėmtimin e Ibrahimoviē.

Por edhe Antonio Conte e dėshiron Moratėn nė skuadrėn e tij, gjė qė tė lė tė kuptosh se do tė ketė njė betejė tė vėrtetė mes trajnerit italian dhe atij portugez.

Conte do tė kėrkojė qė tė plotėsojė vendin qė Diego Costa pritet tė lėrė bosh, pėr shkak tė transferimit tė tij nė kampionatin kinez, me afrimin e Alvaro Moratės.

Tags:
Lexuar 610 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?