Llogaria ime
AOL Portal Sport

Messi i dorėzon Barēės 'listen e zezė', kėta lojtarė nuk i dua


Humbja me Malagėn ka kthyer tensionin nė radhėt e Barcelonės ku tani duket se ekziston njė problem qė e ka emrin Lionel Mesi.

Sipas mediave spanjolle, ky i fundit ka identifikuar lojtarėt tė cilėt sipas tij nuk janė nė lartėsinė e Barcelonės ndaj kėrkon mosaktivizimin apo largimin e tyre.

Sipas mediave nė Spanjė, Mesi pas ndeshjes i ka kėrkuar llogari Luis Enrikes se pse aktivizoi nė duelin ndaj Malagės futbollistėt Andre Gomes, Zheremi Matiė dhe Denis Suarez.

Ndėrkaq, mendohet se ai ka bėrė tė qartė se nė sezonin e ardhshėm nuk do tė dėshironte si shokė skuadre Arda Turan, Zheremi Matiė, Andre Gomes, Lukas Dinje dhe Pako Alkaser.

Por ēėshtja nuk mbyllet kėtu, pasi Mesi ka dhėnė edhe mendimin e tij se kush duhet tė jenė objektivat e klubit nė verė.

Bernardo Silva dhe Kilian Mbape tė Monakos, Hektor Bejerin i Arsenalit, Vinicius Zhunior dhe Ousman Dembele tė Borusia Dortmund janė futbollistėt qė ai do tė dėshironte tė shihte si shokė skuadre nė “Kamp Nou”.
 

Tags:
Lexuar 445 here / Marre nga panorama.com.al


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?