Llogaria ime
AOL Portal Sport

Memushaj pranė Bolognas


Ledian Memushaj ėshtė gjithnjė e mė pranė Bolognas.

Me rrėzimin e Pescarės nė Serinė B, mesfushori i kombėtares shqiptare edhe pse mban nė krah shiritin e kapitenit te skuadra abruceze me shumė gjasa, nė verė do tė largohet nga ekipi i Zdenek Zeman.

Bologna ėshtė njė nga klubet qė interesohet mė shumė pėr Memushajn dhe interesi i klubit kuqeblu nė drejtim tė lojtarit shqiptar ėshtė konkret.

Sic raportojnė edhe mediat italiane e Diela do tė jetė dita vendimtare qė mund tė pėrcaktojė tė armdhen e 30-vjecarit.

Kėtė fundjavė nė kalendar ėshtė nė program sfida mes Bolognas dhe Pescarės, takim i vlefshėm pėr javėn e 36-tė tė Serisė A dhe me rastin e kėsaj sfide drejtuesit e klubit nga Dal Ara do tė pėrfitojnė nga rasti pėr tė biseduar nga afėr me presidentin e Pescarės por edhe me menaxherin e futbollistit tė pėrfaqėsues kuqezi nė mėnyrė qė tė arrinė njė marrėveshje pėr transferimin e kapitenit tė Pescarės te Bologna duke filluar qė nga sezoni i ardhshėm.

Pėr tė kartonin e Memushajt, Bologna mund tė derdhė nė arkat e Pescarės rreth 2 milionė Euro.

Pritet tė pėrfundojė pas 3 sezonesh aventura e mesfushorit shqiptar te klubi abrucez me Memushajn qė pritet tė bėjė njė hap tė rėndėsishėm nė karrierė teksa do tė vazhdojė tė luajė nė Serinė A, nėse arrihet marrėveshja me Bolognan.

Tags:
Lexuar 791 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?