Llogaria ime
AOL Portal Sport

Manchester United heq dorė nga Jose Mourinho ?


Manchester United heq dorė nga Jose Mourinho.

Ky ėshtė lajmi i bujshėm qė pėrcjell gazeta britanike Mirror nė faqen e saj dedikuar sportit.

Atėherė kur tė gjitha mediat e jepnin tė sigurtė uljen e Special One nė stolin e Djajėve tė Kuq duke filluar qė nga sezoni i ardhshėm, Mirror lė gjithcka nė pikėpyetje duke nėnvizuar se pasuesi i Louis Van Gaal nė drejtimin e United do tė jetė zėvendėsi e tij aktual dhe ish lojtari legjendar i kėsaj skuadre, uellsiani Ryan Giggs.

Njė nga arsyet qė po i shtyn drejtuesit e klubit nga Old Trafford tė heqin dorė nga Mourinho gjithmonė sipas gazetės nė fjalė, ka tė bėjė me faktin se portugezi nėse merr drejtimin e Manchester-it do tė synojė tė bėjė njė merkato tė fuqishme duke sjellur te United shumė lojtarė ekspertė, ndėrsa filozofia e Djajėve tė Kuq e pėrcakton qartė se Manchester-i duhet tė besojė gjithmonė te talentet e reja.

Dicka tė tillė vėshtirė se mund ta bėjė Mourinho qė te cdo klub qė shkon synon triumfet e menjėhershme duke blerė yje.

Ndėrkohė nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr Ryan Giggs i cili ka shumė besim te Rashord me shokė dhe ėshtė i gatshėm tu japė shumė hapėsira nė formacion lojtarėve tė rinj.

Mbetet pėr t’u parė nėse ajo qė shkruan Mirror ėshtė e vėrtetė. Do tė jetė apo jo Jose Mourinho trajneri i ri i Manchester United kėtė do tė mėsojmė vetėm pas pėrfundimit tė kėtij sezoni.

Tags: jose mourinho
Lexuar 406 here / Marre nga supersport.al


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?