Llogaria ime
AOL Portal Sport

Katėr ekipe angleze nė garė pėr Elseid Hysaj


Tabloidė tė ndryshėm anglezė, mes tė cilėve edhe Daily Star, raportojnė se 4 ekipe europiane janė nė garė pėr tė marrė shėrbimet e mbrojtėsit shqiptar tė Napolit, Elseid Hysaj.

Liverpool, Bayern Munchen, Atletico Madrid dhe Inter, janė ekipet qė kanė vendosur emrin e shkodranit nė listėn e dėshirave tė merkatos.

Hysaj ėshtė duke luajtur sezonin e tij tė dytė te Napoli dhe paraqitjet e tij kanė ardhur nė rritje tė konsiderueshme dhe tė vazhdueshme.

Ai cilėsohet si njė nga mbrojtėsit mė tė mirė tė krahut dhe ka arritur tė pėrballojė me sukses kundėrshtarė tė nivelit tė lartė, midis tė cilėve edhe Cristiano Ronaldo.

Trajneri Sarri ka besim tė plotė te mbrojtėsi shkodran dhe napolitanėt, vėshtirė se do tė pranonin tė hiqnin dorė nga shėrbimet e tij, pėr njė ofertė mė tė vogėl se 20 milionė euro.

Tags:
Lexuar 713 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?