Llogaria ime
AOL Portal Sport

John Terry deklaron largimin nga Chelsea


John Terry do t'i japė lamtumirėn Chelsea nė fund tė kėtij sezoni pas 20 vitesh qėndrimi te kjo skuadėr.

Lajmi u konfirmua nga vetė klubi londinez nė njė komunikatė pėr shtyp tė publikuar pasditen e sė hėnės.

36-vjeēari John Terry ka luajtur mbi 700 ndeshje me Chelsean duke shėnuar 66 gola pėr t'u shndėrruar nė kapitenin mė tė suksesshėm nė historinė e kėsaj skuadre.

Gjatė karrierės sė tij me klubin londinez mes shumė trofeve ai ka mundur tė fitojė 4 tituj tė Premier Ligės dhe 1 Ligė Kampionesh; atė tė vitit 2012.

Terry ėshtė futbollisti i tretė nė historinė e Chelseat pėr numrin e ndeshjeve tė luajtura mė kėtė skuadėr, ndėrkohė qė shiritin e kapitenit e ka mbajtur nė 578 sfida. 

Tags:
Lexuar 241 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?