Llogaria ime
AOL Portal Sport

Interi nė krizė, Pioli mė keq se De Boer


Interi futet nė njė krizė tė thellė rezultatesh dhe loje, pasi nuk fiton prej pesė takimesh, ndėrkohė qė ka humbur tre dhe barazuar dy.

Trajneri Pioli ka regjistruar edhe njė rekord negativ tė viteve tė fundit, pasi zikaltrit kishin kohė qė dėshtonin tė fitonin nė pesė takime radhazi.

Nė pesė takimet e fundit, zikaltrit kanė pėsuar 14 gola e kanė shėnuar vetėm 9 dhe kanė sfumuar mundėsinė e pjesėmarrjes, jo vetėm nė Champions, por edhe nė Europa League.

Napoli ishte shumė i qartė dhe qė nė fillim u duk se sulmi i ta kaltėrve do tė vinte nė vėshtirėsi mbrojtjen zikaltėr. Gjithsesi kėrcėnimet nė portat respektive ishin tė pakta, ku veēohet njė rast i Mertens pėrballė Handanoviē dhe njė goditje me kokė e Icardit.

Nė minutėn e 43-tė, japonezi Nagatomo gabon rėndė dhe i dhuron sulmuesit spanjoll, Callejon, topin e golit tė avantazhit, duke mbyllur pjesėn e parė me rezultatin 0-1.

Nė pjesėn e dytė loja ka tė njėjtėn tablo, me zikaltėrit qė pėrpiqen tė barazojnė, por qė janė shumė tė paqartė nė manovrėn sulmuese dhe ekipi i Sarrit qė del shpejt nė sulm dhe krijon panik nė portėn zikaltėr.

As zėvendėsimet e kryera nuk sjellin ndryshim nė mėnyrėn e lojės dhe ndeshja pėrfundon me rezultatin 0-1 pėr miqtė.

Tags:
Lexuar 336 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?