Llogaria ime
AOL Portal Sport

Interi largon Manēinin, pritet zyrtarizimi i De Boer


Roberto Mancini nuk ėshtė mė trajneri i Interit.

Tekniku ka firmosur prishjen e kontratės pak pas mesnatės dhe do tė marrė edhe njė dėmshpėrblim prej 2.5 milionė eurosh nga klubi zikaltėr.

Nė vend tė tij holandezi Frank De Boer, i cili do tė nėnshkruajė njė kontratė 3-vjeēare me 1.5-2 milionė euro nė sezon.

Ndarja e Interit nga Mancini ka ardhur si pasojė e ofertės sė re qė ju bė trajnerit italian.

Sipas “Corriere dello Sport”, nė rinovimin e kontratės sė tij deri nė vitin 2019 parashikohej qė Mancini nuk do tė kishte asnjė rol nė merkato dhe gjobė nėse nuk arrihej renditja nė njė nga tre vendet e para.

Nė kėto kushte, Mancini nuk ka pranuar dhe ka vendosur, sė bashku me klubin, qė tė pėrfundojė aventurėn e tij tė dytė me zikaltėrit.

Tags:
Lexuar 209 here / Marre nga Mapo.al


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?