Llogaria ime
AOL Portal Sport

Hysaj ka njė ėndėrr: Dua tė bėhem si Zaneti !


Elseid Hysaj ka shprehur vlerėsimin e tij pėr ish mbrojtėsin dhe kapitenin legjendar tė Interit, Javier Zanetti.

Nė njė intervistė tė dhėnė pėr radion napolitane "Kiss Kiss Napoli", mbrojtėsi shkodran ka zbuluar se argjentinasi ka qenė idhulli dhe modeli i tij.

"Si futbollist, kam pėlqyer gjithmonė Javier Zanettin, si njė lojtar dhe profesionist i madh. Shpresoj tė arrij nė nivelet e tij", ka thėnė Hysaj.

Mbrojtėsi shqiptar i Napolit ka pranuar edhe herė tė tjera, se ėshtė njė tifoz i Interit dhe se do tė dėshirontė qė tė vishte bluzėn zikaltėr.

Hysaj ėshtė duke mbyllus sezonin e tij tė dytė te Napoli dhe me paraqitjet e tij nė rritje konstante, ka tėrhequr vėmendjen e shumė klubeve nė Itali dhe Europė.

Tags:
Lexuar 705 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?