Llogaria ime
AOL Portal Sport

Humbja nė derbi/ Roma shuan iluzionet pėr titullin


Derbi i Lazios por dhe i lotėve dhe zemėrimit tė Romės qė doli jashtė garės pėr titullin dhe tashmė ndjen dhe mė tepėr rrezik nga pas nė garėn pėr vendin e dytė.

Lacio pas 6 vjetėsh ja doli tė fitonte njė derbi nė Serie A pas njė ndeshje tė jashtėzakonshme ku pati meritėn e tij dhe Strakosha qė me pritjet e tij shpėtoi nė mė shumė se njė rast bardhėkaltėrit.

Nė “Olimpico”, Lacio nuk kishte shėrbimet e Immobiles por Keita ishte i jashtėzakonshėm teksa nė tė 12-tėn krijoi vetė golin e epėrsisė.

Roma nuk ishte nė gjendje tė vendoste nė vėshtirėsi bardhėkaltėrit dhe pėr shkak tė sigurisė sė Strakoshės qė nė tė 42-tėn u shfaq sėrish pozicional, ndėrsa episodi i polemikave ishte ai i penalltisė sė verdhekuqve, ku gjyqtari akordoi njė penallti tė paqenė, tė cilėn gjithsesi De Rossi e shndėrroi nė gol duke shfryrė dhe mllefin e tij ku tė mundej gjatė festimit.

Megjithatė nė pjesėn e dytė, Lazio mori me meritė atė qė i takonte, epėrsinė, duke shėnuar nė minutėn e 50-tė me Bastan, pak sekonda pasi Strakosha kishte kryer njė tjetėr pritje.

Me kalimin e minutave, Roma u hap prapa dhe nė kundėrsulm Lacio mbylli ndeshjen me golin e dytė personal tė Keitas i shėrbyer me shumė altruizėm nga Lulic.

Njė goditje e rėndė pėr Romėn, nervozizmi i sė cilės u pa dhe te kjo ndėrhyrje e Rudiger qė u ndėshkua me tė kuq, ndėrsa Lacio mė nė fund mund tė rikthehet te festojė njė derbi nė kampionat.

Tags:
Lexuar 283 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?