Llogaria ime
AOL Portal Sport

Hap fals i Kukėsit, Partizani merr zyrtarisht kreun e renditjes


Kukėsi barazon 0-0 me Vllazninė nė “Zeqir Ymeri” dhe i hap zyrtarisht krahun Partizanit nė krye tė tabelės sė klasifikimit.

Edhe pse nuk provuar ende shijen e humbjes nė kėtė kampionat, verilindorėt kanė lėshuar terren ndaj tė kuqve nė garėn pėr titull.

Njė hap fals i skuadrės sė Ernest Gjokės, qė mund tė kushtojė shumė nė fund tė kampionatit, ndėrsa kuqeblutė me kėtė pikė barazuan Luftėtarin e vendit tė katėrt nė kuotėn e 36 pikėve dhe me tė drejtė shpresojnė pėr pjesėmarrjen nė Europa League sezonin e ardhshėm.

Kukėsi kėkron ta kapė nė bėfasi Vllazniė qė nė nė minutat e para, me Eminin qė godet mbi tra njė penallti nė lėvizje.

I vėmendshėm Enea Kolici nė minutėn e 22-tė, pas njė rrėmuje nė zonėn e Kukėsit, ndėrsa Emini kthen rrezikun nė portėn shkodrane, ku ndėrhyrja e Selimajt ndaj Eminit konsiderohet e rregullt nga gjyqtari Koci.

Kundėrsulmon rrezikshėm Vllaznia nė tė 27-ėn, por devijimi i Shtubinės largohet me vėshtirėsi nga Kolici, ndėrsa nė aksionin pasradhės Gurishta pėr pak befason vendasit me kokė, me topin qė shkom mė fundore njitur me shtyllėn.

E rrezikshme kthesa e Pero Pejicit nė shtyllėn e dytė nė tė 36-ėn, me topin qė godet pjesėn e jashtė tė shtyllės.

Njė minutė e vonė Emini fare pranė portės tenton me njė rrotullim 180 gradė, por del huq.

E dobėt gjuajtja e Cinarit nė njė kundėrzbritje tė shpejtė tė kuqebluve nė tė 43-ėn, me pjesėn e parė qė u mbyll me ekzekutimin e njė koditjeje tė lirė nga Pero Pejic, qė pas devijimin nga muri pėrfundon jashtė fare pranė shtyllės.

Pjesa e dytė nis me rast pėr Vllazninė, por Kolici reagon nė pozicion pas tentartivės sė Bakajt.

Shėnon Pero Pejic, nė tė 54-rėn, por ėshtė i vėmendshėm anėsori qė sinjalizon pėr pozicion jashtė loje. Kėrcėnues Shtubina me kokė nė tė tė 57-ėn, ndėrsa Selimaj i Vllaznisė devijin nė korne goditjen e Kales.

I pavėmendshėm Gurishta nė tė 68-ėn, mbrojtėsi shkodran ndėrhyn nė mėnyrė tė parregullt ndaj Eminit nė kufinjtė e zonės, por edhe nė kėtė rast Pejic ndalet nga muri.

Cfarė humbet Shameti pak sekonda mė vonė, shėnjestra e mbrojtėsit gjirokatrit kėrkonte pak mė shumė saktėsi.

Lena vė nė provė Selimajn nga distanca nė tė 82-ėn, ndėrsa Bicaj nė kohėn shtesė largon njė top thuasje nė vijėn fatale.

Gjoka provoi gjithcka pėr gjithcka nė minutat e fundit duke aktivizuar edhe Rangel, ndėrkohė qė mė parė ishin hedhur nė fushė Guri dhe Lushtaku.

Gabon Rangel nė tentativėn e tij nė ecje e sipėr edhe pse kishte mundėsi ta ndalte topin. Pėrfundon 0-0 nė “Zeqir Ymeri”, me vendasit qė nuk u besojnė syve se lanė dy pikė pėrballė Vllaznisė, e cila tregoi karakter pėr ambiciet e saj pėr vendin e katėrt.

Tags:
Lexuar 687 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?