Llogaria ime
AOL Portal Sport

F1 rikthehet nė francė pas 10 vitesh mungesė


Ēmimi i Madh i Francės do tė rikthehet nė vitin 2018 nė Formula 1 pas 10 vitesh mungesė, bėjnė tė ditur organizatorėt.

Gara, e fundit e mbajtur nė Magny-Cours nė Francėn qendrore nė 2008-ėn, do tė mbahet nė cirkuitin e Paul Ricard, e cila ishte mikpritėse e kėtij evenimenti pėr herė tė fundit nė vitin 1990. Pista ndodhet midis Marsejės dhe Toluzės.

Rikthimi i kėsaj gare u bė publik kėtė tė hėnė nė Paris nga Presidenti rajonal i prefekturės sė Marsejės.

“Pas 10 vitesh mungesė, F1 rikthehet nė Francė.

Ēmimi i Madh do tė zhvillohet nė pistėn e Paul Ricard”, shkruante nė Twitter Christian Estrosi.

Tags:
Lexuar 1099 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?