Llogaria ime
AOL Portal Sport

Draxler kėrkon largimin nga Wolfsburg, klubi e pezullon


Kėrkesat e tij tė vazhdueshme pėr tu larguar nga ekipi bėri qė Wolfsburg tė nxierri jashtė skuadre Julian Draxler pėr ndeshjen e kėsaj jave me Bajernin, e me shumė mundėsi nuk do tė luajė as nė takimet e ardhshme.

Klubi kėrkon ta shesė nė janar, por klauzola e ēmendur prej 75 milion eurosh ngelet njė pengese serioze.

Nė majin e kaluar i intervistuar nga mediat italiane futbollisti kishte pranuar qė nė verėn e 2015 kishte gjetur akordin me Juventusin.

Pas Europianit, Draxler pati deklaruar pėr Bild, “Dua tė iki, nuk e di pėrse trajneri Hecking, dhe drejtori sportiv Allofs mė mbajnė me zor.

Pasi dėshtoi vitin e kaluar, Wolfsburgu kėtė sezon po bėn edhe mė keq, ndėrsa tė shtunėn e kaluar, gjatė ndeshjes sė humbur me Hertėn, Draxler u vėrshėllye nga tifozėt e tij.

Gjatė kėsaj javė Allofs pranoi se cėshtja e tij ishte menaxhuar keq, dhe do tė kishte qenė mė mirė qė lojtari tė ishte shitur nė gusht.

Tani reagimi i Wolfsburgut ėshtė konkret, me Bild qė raportoi se vetėm Draxler mungonte nė udhėtimin e skuadrės drejt Mynihut.

Nė drejtim tė tij mbetet ende interesimi i Juventusit, edhe pse bardhezinjtė ndėrkohė kanė marė lojtarė tė ngjashėm me tė, si Marko Pjaca.

Njė pistė e mundshme ėshtė dhe ajo e PSG qė tentoi ta merte qė nė verė, ndėrsa nė lojė ėshtė dhe Arsenali, ku Draxler do tė luante pranė Ozil.

Ditėt e fundit edhe Anceloti konfirmoi interesimin e Bajernit, por pėrjashtoi mundėsinė qė klubi bavarez ta merte nė janar.

Kjo pasi nėse tani Wolfsburgu pretendon tė marrė 75 milionė euro pėr kartonin e tij, nė qershor do tė fillojė tė kete efekt njė klauzolė sipas sė cilės Draxler mund ta zgjidhė kontratėn me klubin.

Gjithsesi duket se nė merkaton e janarit, do tė jetė pikėrisht ai lojtarė mė i dėshiruar.

Tags:
Lexuar 398 here / Marre nga Supersport.al


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?