Llogaria ime
AOL Portal Sport

Chelsea e City nė garė pėr Bonuccin


Leonardo Bonucci vazhdon tė jetė nė qendėr tė vėmendjes sė dy klubeve angleze, Manchester City dhe Chelsea.

Skuadra e “Citizens” kėrkon njė zėvendėsues pėr Vincent Kompany, qė u dėmtua sėrish, ndėrkohė qė Conte kėrkon tė pakėsojė sa mė shumė problemet nė repartin e mbrojtjes.

Problemi pėr tė dy kėto klube e ka emrin Juventus, drejtuesit e tė cilit nuk e kanė aspak me ngut shitjen e futbollistit, pėr tė cilin gjigantėt e Premier League janė gati tė ofrojnė deri nė 50 milionė paund.

Ndėrkaq, vet Bonucci ka pranuar se ka marrė oferta nga klubet angleze, por ai ka preferuar qėndrimin e tij nė Torino, te kampionėt e Italisė.

“Kam nėnshkruar njė kontratė tė re me Juventusin dhe po mendoj vetėm pėr kėtė skuadėr”, ka qenė deklarata e mbrojtėsit 29-vjeēar, Leonardo Bonucci.

Tags:
Lexuar 341 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?