Llogaria ime
AOL Portal Sport

Champions League, hidhet shorti i play-of


Short i vėshtirė pėr Romėn nė fazėn Play-Off tė UEFA Champions League.

Skuadra italiane ka peshkuar si kundėrshtare Porton, pas pėrzierjes sė goglave nė Nion tė Zvicrės.

Njė nga kėto dy skuadra nuk do tė mund tė jetė pjesė e fazės sė grupeve, ku tifozėt e futbollit janė mėsuar t’i shohin rregullisht sezonet e fundit.

Njė tjetėr cift interesat ėshtė Villarreal – Monco, ku ėshtė e vėshtitė tė bėsh parashikime, ndėrsa Manchester City do tė ketė pėrballė Steauan e Bukureshtit.

Shorti i rezervoi si kundėrshar Ajaksit tė Amsterdamit Rostovin e Rusisė, ndėrsa Borussia e Moenschangladbahut do tė pėrplaset me Yong Boys.

Nė vazon e skuadra kampione nė vendet respektiveu pėrcaktuan kėto cifte:

Ludogorets (BUL) – PlzenPlzen (CZE)
Celtic (SCO) – H. Beer-Sheva.
Kobenhavn(DEN) – APOEL(CYP)
Dundalk(IRL) – Legia(POL)
Dinamo Zagreb(CRO) – Salzburg(AUT)

Ndeshjet e vajtjes tė fazės Play-Off do tė zhvillohen nė datat 16 dhe 17 gusht, ndėrsa takimet e kthimit njė jaavė mė pas mė 23 dhe 24 gusht

Tags:
Lexuar 436 here / Marre nga top-channel.tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?